OFPOF

Kuşadası’nda Gezilecek En Güzel 11 Yer

-
2.8b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kuşadası’nda Gezilecek En Güzel 11 Yer
2.849 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yazın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz ender yerlerden olan bu tatlı Aydın ilçesinin, sizi kendine aşık edebilecek 11 lokasyonu ile karşınızdayız.

tatil planlarının içerisinde kendisine büyük bir yer edinmiş bu güzide ilçemizin eğlence ve kültürel açıdan çoğu lokasyonu gölgede bırakabilecek bir kapasitesi var. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, görmüş geçirmiş bir bölge Kuşadası. Binlerce yıllık mirası ve kendine has güzelliği ile, tatilinizi uzatmak, bazen de hiç bitmemesini dileyebileceğiniz ender yerlerden olan Kuşadası'na gelin bir de yakından bakalım.

1. Güvercin Kalesi

Güvercin Kalesi

Kuşadası'nın en güzel simgelerinden olan bu kale, Mora isyanları sırasında bölgeyi kontrol altında tutmak için inşa edilmiş. Görülmesi elzem lokasyonların başında geliyor kendisi

2. Magnesia Antik Kenti

Magnesia Antik Kenti

Kendine hayran bırakabilecek bir yapıya sahip olup, ziyaretçileri sayesinde değeri yeni yeni anlaşılan bir antik kent. Bu kentten çıkan eserler Paris'ten Londra'ya bir çok şehirde sergilenmekte.

3. Zeus Mağarası

Zeus Mağarası

tatlı ve tuzlu suyun karışarak oluşturduğu soğuk ve doğal maden suyu benzeri yapısı ile insanı gençleştirecek bir iksir yaratıyor adeta. Zaman geçirirken sıkılmayacağınız çok güzel doğal bir oluşum.

4. Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

1618 yılında Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılan bu kervansaray günümüze kadar harika bir şekilde muhafaza edilmiş. Çevresindeki sosyal tesisler ile, mimarisi ile ender değerlerden olan bu yapı listemizde yer edinmekte hiç zorlanmıyor.

5. Dilek Yarımadası Milli Parkı

Dilek Yarımadası Milli Parkı

Adım başı değişen florası ile, sadece Türkiye'de bulunan 18 endemik bitki türü ile tam bir tabiat şöleni olan bu milli park, doğasıyla sizi kendine aşık edebilecek bir ihtişama sahip. Çok güzel el değmemiş minik plajları ile bayılacağınıza eminiz.

6. Barlar Sokağı

Barlar Sokağı

Gece gezmelerinizi güvenle ve eğlence ile birlikte dans ederek geçirebileceğiniz güzel barlara sahip bir sokak. Her güzel tatil beldesinin olmazsa olmazı

7. Sevgi Plajı

Sevgi Plajı

Temizliği ve sakinliği ile Ege'nin serin sularında kendinizi yeniden keşfedebileceğiniz ender yerlerden.

8. Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti

Biliyoruz Efes İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı. Ama Kuşadası'na sadece 20 dakikalık bir mesafede olduğu için gelmişken görmemezlik etmek olmaz diyoruz. Etrafındaki doğal doku ile Antik şehrin neolitik güzelliği ile gitmediyseniz kesinlikle gitmeniz gereken bir yer Efes Antik Kenti.

9. Meryem Ana Kilisesi

Meryem Ana Kilisesi

Tekrardan Kuşadası'nda sayabileceğimiz mekanlardan olan bu tarihi lokasyon, Hıristiyan alemince hac noktası olarak kabul ediliyor. Yoğun zamanlarda giderseniz bir anlatıcı eşliğinde geçmişi dinlemenin verdiği haz gerçekten paha biçilemez

10. Kuşadası Çarşısı

Kuşadası Çarşısı

Hediyelik eşyası ile çeşit zenginliği ile sıcak esnafı ile zamanın nasıl akıp geçtiğinizi anlayamayacağınız bir yer bu çarşı. Sadece etrafınıza bakınarak koca bir günü rahatlıkla geçirebilirsiniz.

11. Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesi

Kuşadasının gerçekten eşsiz bir manzarası var. Hatta Gazi Mustafa Kemal bile bu tepeden baktığında Kuşadası'nı daha da bir çok sevmiş. Tepeye de bu sayede adını veren Gazi gibi siz de Kuşadası'na buradan bakıp çok beğeneceksiniz.

Kuşadası'nın bundan başka ikon sayılabilecek birçok mekanı var. Eğlencenize düşkünseniz bu mekanlar tat ve lezzet açısından sizi hiç mi hiç üzmeyecek emin olabilirsiniz. Şimdi sıra Kuşadası'na gidip bol bol eğlenip, dinlenip, fotoğraflar çekmekte... İyi tatiller.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.