OFPOF

Katar'da Tatil Yapmak İsteyenler İçin Gezilmesi Gereken Muhteşem Yerler

-
306
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Katar'da Tatil Yapmak İsteyenler İçin Gezilmesi Gereken Muhteşem Yerler
0 izlenme
Ofpofer
-

Zenginliği, mimarileri ve doğası ile Katar'da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler.

Yaklaşık 2,3 milyon nüfusa sahip Katar, başkenti ve en büyük şehri Doha'dır. Katar İslam ülkesi olmasına rağmen çok tutucu bir yer değil. Yabancı iseniz çokta giyiminize kuşamınıza karışmıyorlar, hatta plajlarında bikini ile dolaşabilirsiniz. Ancak şehir merkezinde izin vermiyorlar. Gece hayatı ise daha çok otellerin barlarında ve gece kulüplerinde yoğunlaşıyor fakat çok lüks ve pahalı. Yabancı iseniz pasaportunuzu göstererek alkol alabilirsiniz.

İslam Eserleri Müzesi (Islamic Art Musesum)

İslam Eserleri Müzesi (Islamic Art Musesum)

Denizin içine doğru yapay bir yarımada üzerine kurulan mimari olarak çok güzel görünen müze de İslam dünyasının eserleri sergileniyor.

Souq Waqif

Souq Waqif

Souq Waqif, hem şehrin sakinlerinin hem de turistlerin yoğun olarak bulunduğu bir merkez. Geleneksel Arap kültürünü geçmişten günümüze  yaşayabileceğiniz lezzetli menüleriyle Lübnan, İran, Mısır, türk ve Arap restoranları, nargileciler, hediyelik eşyacılar ve daha pek çok şey. Görülmesi gereken yerlerden.

Katara Cultural Village

Katara Cultural Village

Katara Kültür Köyü (Katara Cultural Village), yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alana sahip, Katar’ın modern yüzü ile kültürel dokusunun birleştiği müzeler, sanat galerileri, 5 bin kişilik bir amfi tiyatro, dünyanın mutfaklarından lezzetli yemekler farklı restoranlar ve Katara Plajı’nın bulunduğu kentin simgesi olan Pigeon Tower’a da ev sahipliği yapan bir alan.

The Pearl-Qatar "İnci Adası"

The Pearl-Qatar "İnci Adası"

İnci Adası (The Pearl-Qatar), Doha’ya köprülerle bağlı, modern mimarinin ve Katar kültürünün birleşimi ile içerisinde restoranların, uluslararası markalara ait mağazaların ve residansların bulunduğu bir ada. Rengârenk binaların arasında kano yaparken, renklerin ve onlarca farklı ülkeden gelen insanların bir şehrin dokusunu nasıl değiştirdiğini görme imkânı sunuyor.

Başkent "Doha"

Başkent "Doha"

Günbatımları sizi mutlu ediyorsa Corniche'de değmeyin keyfinize. Küçük bir körfezin ucunda ve iki yakasında kurulan Doha’nın güzelliğini göz önüne seren yaklaşık 7 kilometre uzuluğunda kıyı şeridi. Kıyı boyunca yürüyüş yapabileceğiniz, tekne turlarına çıkabileceğiniz, günün her saati kalabalık olan Corniche, palmiye ağaçlarıyla süslü iş ve alışveriş alanı. Doha’nın nefes kesen siluetini zihninize kazıyor. Geceleri ise şehrin ışıkları bir başka.

Khor Al Udeid

Khor Al Udeid

Doha’dan yaklaşık olarak 60 km uzaklıkta yer alan bölge, Katar’ın en etkileyici doğa harikalarından biri. UNESCO tarafından doğal koruma alanı olarak kabuledilen Khor Al Adaid, denizin çölün kalbine kadar girdiği dünyadaki ender yerlerden biri. Kara yoluyla erişim olmayan bu sakin su cennetine yalnızca kum tepeleri aşılarak ulaşılabiliyor.

Çöl Safarileri

Çöl Safarileri

Ülkede çöl safarisi yapacakların “Kumun şarkısı” yapmasını şiddetle tavsiye ediyorlar. Arabanın motorunu kapatıp yokuş aşağı giderken sadece kumun çıkardığı sesi dinlemenize bu ad veriliyormuş. Ülkenin çöl safarilerinin diğer ülkelerden farkı çölün bitiminde denize ulaşıyorsunuz. Gece çölde çadırda konaklayıp, sabah Basra Körfezi’nde güneşin doğunu izlemek ve ardından denize girmek büyük lüks olsa gerek.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.