OFPOF

Gözü Yükseklerde Olanların Ölmeden Önce Görmesi Gereken 7 Yer

-
160
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gözü Yükseklerde Olanların Ölmeden Önce Görmesi Gereken 7 Yer
206 izlenme
Ofpofer
-

Dünya üzerinde, listede belirttiğimiz yerler kadar nefesinizi kesecek kadar ihtişamlı manzaralara sahip pek çok yer yok.

1. Empire State'in Tepesi, ABD

Empire State'in Tepesi, ABD

Hollywood’un vazgeçilmez simgesi Empire State, New York’a tepeden bakmak isteyenlerin en net mekanı. “Eiiyy New York gün gelecek bana İbrahim Bey diyeceksin!” diye bağırmazsanız ve yükseklik korkunuz yoksa pek sorun yaşamayacağınız, güzel manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir yapı.

2. Büyük Kanyon Kenarı, ABD

Büyük Kanyon Kenarı, ABD

deniz seviyesinden 3000 metre kadar yüksekliğe çıkabilen Büyük Kanyon'da nefes kesici yerlerden.

3. Eyfel Kulesi’nin Tepesi, Fransa

Eyfel Kulesi’nin Tepesi, Fransa

film yuvası olan başka bir yapı: Eyfel Kulesi. Tepesinde Jackie Chan kavga edip asılı bayrakla aşağıya mı atlamadı, bunalan aşıklar intihara mı kalkışmadı, neler oldu neler… Hep dışarıdan gördüğümüz fotoğrafların aksine bu defa sizlere kulenin tepesinden Paris’in görünüşünü sunuyoruz.

4. Everest’in Zirvesi, Çin-Nepal

Everest’in Zirvesi, Çin-Nepal

Tamam burayı yazdık, çıkması da kolay değil biliyoruz hemen kızmayın. Ama şöyle bir durum da var ki, yüksek yerlerin arasına dünyanın en yüksek noktasını almamak da hiç hoş olmazdı. Aranızda Nasuh Mahruki ile arkadaş olan varsa bu seçeneği de değerlendirsin.

5. Machu Picchu’nun Tepesi, Peru

Machu Picchu’nun Tepesi, Peru

Türkçe okunuşu Maçu Piçu olan bu yükselti de Peru’da bulunuyor. Çoğunluğu Kızılıderili kökenlilerden oluşan bu bölgede imkanınız (yani paranız) olunca tepesine çıkıp, “uçacaksın uçacaksın havalara uçacaksın” diye bağırabileceğiniz bir yer.

6. Glacier Ulusal Parkı, ABD

Glacier Ulusal Parkı, ABD

Bu ulusal park tam olarak Montana eyaletinin batısında bulunan Kalispell şehri yakınında bulunuyormuş. Yabancıya yol tarif eden esnaf triplerini üzerimizden atıp, buranın da gün gelir uçarsanız konmak isteyeceğiniz bir gezi bölgesi olduğunu size iletmek istiyoruz.

7. Nemrut Dağı, Türkiye

Nemrut Dağı, Türkiye

Listeye Türkiye’den bir yer eklemesek olmazdı tabii ki de. Adıyaman ilimizin sınırları içerisinde bulunan Nemrut Dağı’ndaki Kral Mezarlığı, girişte de belirttiğimiz üzere bu listede en rahat gidilebilecek yer gibi görünüyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.