OFPOF

Gezmeye Doyamayanların Listesinde Mutlaka Yeri Olan 8 Dünya Şehri

-
2.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gezmeye Doyamayanların Listesinde Mutlaka Yeri Olan 8 Dünya Şehri
10.026 izlenme
Ofpofer
-

Seyahat severler tarafından ziyaretçi akınına uğratılan dünya şehirleri arasından en gözde olanları bu başlık altında topladık.

Köşe bucak dolaşarak yaşadığı dünyanın tadını çıkartmak isteyenler için tarihiyle, doğasıyla, renkli hayatı ile her gezginin olmazsa olmazı 8 dünya kentine kısaca göz atalım.

1. Paris

Paris
dünya çapında yankı uyandıran cinayet-polisiye romanlara imza atan Jean-Christophe Grangé gibi bir yazarın bu şehirde yetiştiğine inanmak mümkün mü? Çünkü Paris, dünyanın ortak kabulüyle aşıklar şehri olarak nam salmıştır. Sen Nehri’nde tekne turu, Montmartre’nin arşınlanacak etkileyici sokakları, görkemli anıtları, ışıltılı bulvarları ile Paris sizi kendisine aşık edecektir.

2. Venedik

Venedik
Dünyanın gerçek manada eşsiz şehirlerinden bir tanesi. Şehirle özdeşleşen kanallar ve sanat eseri tadındaki yapıları ile sizi geçmişten günümüze derin bir yolculuğa çaıkartır.

3. Prag

Prag
Tarihi dokusunu hiç bozmadan günümüze taşımaya başarmış Prag, Arnavut kaldırımlı sokakları, görkemli kuleleri, Old Town Square, Vltava Nehri, Charles Köprüsü gibi büyüleyici eserleri ile seyahat severlerin gözde mekanlarındandır.

4. Lizbon

Lizbon
Doğal yapısı ile hayranlık kazandıran Lizbon, pastel tonlara sahip binaları, pitoresk görünüm sunan eşsiz cadde ve kaldırım tasarımları ile baştan çıkarıcı bir görünüm sunar.

5. Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
Çizgi filmlere bile ilhan veren tropikal şehir yeşil dokunun bolluğu ve okyanusun en mavi tonları ile size muhteşem tatlar sunar.

6. Amsterdam

Amsterdam
Konutlarından kafelerine kadar şehirde göreceğiniz her mekan bir anıt sayılır. Bir bisiklete binip Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezmek, zarif mimari yapısının arasında kaybolmak estetik duygularınızı kamçılayacaktır.

7. Brugge

Brugge
Ortaçağ dönemlerine ait ihtişamlı görüntüleri yakalayacağınız küçük ama görkemli bir şehir olarak Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesidir.

8. İstanbul

İstanbul
Tüm ihtişamıyla şehitlerin sultanı olmayı hak eden İstanbul’u sadece gezmek yetmez. İstanbul’u belgesellerden izleyin, Suavi’den İstanbul’da Olmak şarkısını dinleyin, Minval Yayınları’ndan İstanbul Öyküleri’ni okuyun, Sevgilim İstanbul’u seyredin hayranlıkla. Sokaklarında atacağınız adımlar daha da büyük anlam kazanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.