OFPOF

Fransa'nın İncisi Paris'te Gezilecek 10 Muhteşem Yer

-
505
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fransa'nın İncisi Paris'te Gezilecek 10 Muhteşem Yer
6.091 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Şehirde attığınız her adımda şaşırmaya ve buraya hayran kalmaya kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz.

Paris Fransa'nın incisi. Tarihi, mimarisi ve muazzam tarihi yapılarıyla sizi içine çeken ender şehirlerden biri. Sokak sokak gezmek isteyeceğiniz ve neredeyse her sokağın kendine özel bir tarihi olan şehirdir burası. Zengin mutfağıyla, gece tamamen parlayan ışıklarıyla Paris'i gezmek resmen onu yaşamak olacak sizin için. Tabii gezerken birkaç Fransızca kelime bilseniz iyi olur. Çünkü Fransızlar ingilizce konuşulmasından pek memnun olmuyorlar ki kendileri de özellikle turistlerle Fransızca konuşmak, onlarla Fransızca konuşarak anlaşmak istiyorlar. 

Size Paris'te gezebileceğiniz ve hayran kalacağınız 10 muhteşem yeri paylaşıyoruz.

1. Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali

Gezinizin ilk sırasında olması gereken Notre Dame Katedrali, 167 yılda tamamlanmış Paris'in en ünlü yapısıdır. Fransız gotik mimarisinin en gözde örneği olan yapı, Avrupa'nın ilk gotik katedrallerinden biridir. İşlemeli camlarıyla ve heykelleriyle ünlü olan bu muhteşem yapı bünyevilik içermesi nedeniyle Naturalizm akımının özel bir örneğidir. İçerisinde gezilmesi gereken en önemli bölümü Hazine odalarıdır. Burada Hristiyanlığın doğuşundan itibaren yapılan el emeği ürünler, kutsal emanetler ve Hz. İsa'nın çarmıha gerildiği çarmıhın tahta parçalarını görmeniz mümkün. Eğer tarih tutkunuysanız Notre Dame Katedrali tam size göre!

Ziyaret Saatleri: Her gün saat 07.45 - 18.45 arasıdır. (Haftasonu 19.30)
Giriş Ücretleri: Her ayın ilk pazar günü ücretsiz olup diğer günler ise 8 Euro'dur.

2. Aşkınızı kilitleyip nehre atacağınız yer: Pont Des Arts - Sanat Köprüsü

Aşkınızı kilitleyip nehre atacağınız yer: Pont Des Arts - Sanat Köprüsü

Paris'in en romantik ilk 3 yerinden biri olan ve romantizmin doruklarda yaşandığı Pont Des Arts köprüsü. Çiftler, isimlerinin baş harflerini asma kilitlerin üzerine yazarak onları kilitleyip anahtarını da nehire atıyor. Böylelikle birbirlerine olan aşklarını sembolleştirmiş oluyorlar. Köprü o kadar çok doludur ki yeni bir kilit asmanız son zamanlarda neredeyse mümkün değildir. Katedral manzarası olan bu köprüye dilediğiniz zaman gidip aşkınızı sembolize edebilirsiniz.

Paris, gerek sosyal anlamda gerek tarihsel anlamda gerekse gezme anlamında çok zengin bir başkent. Avrupa turu yapmak istiyorsanız ve hangi şehirleri gezeceğinizin listesini yapıyorsanız Paris'i bu listeye kesinlikle eklemelisiniz.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.