OFPOF

En Düşük Ücretli Uçuşları Bulmak İçin 7 Süper Taktik

-
475
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En Düşük Ücretli Uçuşları Bulmak İçin 7 Süper Taktik
411 izlenme
Ofpofer
-

En ucuz uçak biletlerini bulmanın süper taktiklerini, seyahat arama uzmanlarımızdan dinleyin!

1. Biletinizi 6 hafta önce satın alın

1. Biletinizi 6 hafta önce satın alın
Eskiden piyasada bu kadar çok ucuz fiyat sunan havayolu şirketi yokken, ucuz bilet bulmak için tüm sistem son dakika üzerine kuruluydu. Artık son dakika bilet bulmak o kadar önemli hale geldi ve insanlar bulabildikleri biletlere öyle astronomik fiyatlar ödemeyi gözden çıkarmaya başladılar ki bu sistem çoktan tedavülden kalktı. Ayrıca, Havayolları Raporlama Kurumu, bilet ücretlerinin uçuş zamanından 6 hafta önce ortalama fiyatların altına düştüğünü keşfetmiş.

2. En çok tercih ettiğiniz havayolu şirketinin e-bültenlerine üye olun

2. En çok tercih ettiğiniz havayolu şirketinin e-bültenlerine üye olun
Son dakika uçuş fırsatlarını bulmak zor olsa da nereye bakacağınızı iyi biliyorsanız hala bulabilirsiniz. Mesela tercih ettiğiniz birkaç hava yolunun sitesini ziyaret edip, e-bültenlerine üye olun. Böylece gelen mesaj kutunuz kısa bir süre içinde açılan yeni rotalar için uygulanan promosyon uçuşları, indirimler ve daha da önemlisi son dakika uçuşları için düşük fiyatları duyuran uyarı postalarıyla dolacak. Özellikle Salı günlerine odaklanın. Havayolları hafta sonu uçuşlarının dolu olup olmadığını kontrol ederler ve eğer çok sayıda boş koltukları varsa doldurmak için fiyatları düşürüp e-bülten üyelerine Salı günleri hızlıca haber uçururlar.

3. Her yere seçeneği

3. Her yere seçeneği
Eğer daha önce gitmek için aklınızda olmayan farklı yerlere görmeye hevesliyseniz, en iyi fiyatları bulmak için çok doğru bir yoldasınız demektir. Skyscanner'ın seyahat arama ekranında "Her yere" seçeneği size, tercih ettiğiniz kalkış noktasından gidebileceğiniz en ucuz destinasyonu ve oraya gidebileceğiniz en ucuz zamanı gösterecektir. Nasıl mı? Yola çıkacağınız havaalanını seçin, varış yeri içinse "Her yere" seçeneğini işaretleyin. İşte oldu bile. Eğer uçuş zamanı seçiminizde de gideceğiniz yer gibi esnekseniz, seyahat zamanı için "tüm yıl" ı işaretleyerek, bütün bir yıl içinde yapılacak uçuşlar arasından en ucuz olan uçuşu da görebilirsiniz.

4. Doğru kredi kartı seçimi

4. Doğru kredi kartı seçimi
Eğer kredi kartlarıyla aranız iyiyse, yani iyi bir kart kullanıcısıysanız, havayolu firmalarının sunduğu bir kredi kartını kullanmanın çok faydasını görebilirsiniz. Bu tip kartlar özellikle uzun yol uçuşları için büyük fiyat avantajı sağlayabilir. Genellikle ne kadar çok uçarsanız o kadar çok puan kazanacağınız ödül mil programı olan kartların bir uzantısıdır. Uçuş millerinizi artırmanın en iyi yolu ise market, benzin, yemek gibi aklınıza ne gelirse günlük alışverişlerinizi bile bu kart ile yapmaktır. Aman sakın mil kazanacağım derken borçları artırmayın! Ayrıca faiz ödememek için her ay gelen ekstrenizdeki tutarın tamamını ödeyin. Unutmayın, mil kazanmak için nakit kullanmak yerine kredi kartınızı kullanarak akıllı alışveriş yapıyorsunuz. Faiz öderseniz avantaj sağlayamazsınız.

5. Biletlerinizi Salı günleri alın

5. Biletlerinizi Salı günleri alın
Salı günleri ucuz fiyatlı uçuşlar bulmak için haftanın en iyi günüdür. Pek çok havayolu firmasının haftasonu son dakika uçuş fiyatlarını duyurdukları gün olmanın yanı sıra, istatistikler Salı günü öğle saatlerinde fiyatların dikey inişe geçtiklerini gösteriyor. Bunun nedeninin, havayolu şirketlerinin indirimlerini Pazartesi akşamları başlatmalarıyla, ortaya çıkan rekabet sonucunda, Salı günü saat 15.00 civarı en düşük fiyatların belirlenmesi olduğu söylenebilir.

6. Tek yön bilet almayı tercih edin (Hem gidiş hem de dönüş için)

6. Tek yön bilet almayı tercih edin (Hem gidiş hem de dönüş için)
Her zaman geçerli olmasa da bazen gidiş-dönüş bilet almak yerine iki adet tek yön bilet almak daha avantajlı olabiliyor. Mesela gidişte Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan bir uçuş daha uygun fiyatlı iken dönüşte Atatürk Havalimanı'na inen bir uçuş daha düşük bütçe sunabiliyor.

7. 24 saat kuralı

7. 24 saat kuralı
Bazı havayolu şirketleri uçuşunuzu 24 saat öncesinde iptal ederseniz, bilet paranızı kesintisiz olarak geri ödeyebiliyor. Bilet aldığınız uçuş için Skyscanner fiyat uyarısına üye olarak, uçuşunuzun fiyatlarını kontrol edin. 24 saat kalana kadar fiyatlarda önemli bir düşüş olursa biletinizi iptal edip daha uygun fiyatlı olan bileti hemen satın alın. Böylece aradaki fark cebinizde kalmış olur. Ama satın alım yaptığınız havayolunun bu politikayı izlediğinden ve biletinizi iptal etmek için 24 saatten fazla zaman olmasına çok dikkat edin. Bazı havayolu firmaları 24 öncesinde bile iptal etseniz, bilet iptallerinde bir miktar ceza bedeli talep edebiliyor.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.