OFPOF

Dünyanın En Güzel 10 Yeri

-
576
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyanın En Güzel 10 Yeri
432 izlenme
-

Dünyamızda bizler tarafından keşfedilmeyi bekleyen çok fazla güzellik var. Bunlardan 10 tanesini bu gönderide sizinle paylaşmak istiyorum.

1. Çin - Yuanyang

Çin -  Yuanyang
Bakır, jips, kükürt, florit, arsenik, şap ve asbest kömür, demir, antimon, tungsten, cıva, fosfor ve gümüş yatakları bakımından zengin olan bu bölge madenlerin çevreye verdiği güzellikler sayesinde bir cenneti andırıyor.

2. Grand Prismatik Springs - ABD

Grand Prismatik Springs - ABD
Grand Prismatik Springs Yellowstone Milli Parkı'nda bulunan ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük, dünya'nın ise en büyük üçüncü kaplıcasıdır.

3. Beş çiçek gölü - Çin

Beş çiçek gölü - Çin
Çinde bulunan bu göl temizliğiyle ve doğal güzelliğiyle gidip görmeye değer güzellikler arasındadır.

4. Alberta - Kanada

Alberta - Kanada
resim yeterince açıklıyor nasıl bir yer olduğunu.

5. Caño Cristales - Kolombiya

Caño Cristales - Kolombiya
"5 Rengin Nehri" olarak bahsedilen Caño Cristales Nehri, "cennete doğru ilerleyen nehir" ve "dünyanın en güzel nehri" olarak da tanımlanır.

6. Wisteria tüneli - Japonya

Wisteria tüneli - Japonya
Başınızın üstünde farklı renklerde çiçeklerin süslediği yaya yollarında, rengarenk bir atmosferde kokularla yürümek, sadece hayal edin.

7. Pembe Göl - Avusturalya

Pembe Göl - Avusturalya
Pembe Göl, Batı Avustralya'nın Goldfields Esperance bölgesinde bir tuz gölüdür. Esperance'in batısında 3 kilometre (2 mil) kadar uzanır ve doğuda güney sahil karayolu ile sınırlıdır.

Göl renk olarak her zaman pembe değildir ama suyun tipik rengi yeşil Dunaliella isimli su yosunu,Halobacteria cutirubrum ve/veya yüksek oranda karides yoğunluğunun sonucu olarak değişir.Göl suyu deniz suyundan daha yüksek tuzluluk seviyesine ulaşıp, sıcaklık yeterince yükseldiğinde ve yeterli ışık koşulları sağlandığında, yosun kırmızı bir pigment olan beta karoten biriktirmeye başlar.

Pembe halobacteria gölün tabanındaki tuz kabuğunda yetişir ve gölün rengi D. salina ve H. cutirubrum arasındaki dengenin bir sonucudur.

8. Tunnel Of Love - Ukrayna

Tunnel Of Love - Ukrayna
Dev gibi ağaçların sarmaladığı bu tünel Kleven, Ukrayna‘da bulunuyor.
Ağaçtan ve sarmaşıktan oluşan bu tren yolu, çiftler tarafından sıklıkla ziyaret edildiğinden aşk Tüneli olarak adlandırılıyor.

9. Blue Lagoon Hot Springs - İzlanda

Blue Lagoon Hot Springs - İzlanda
Volkanik aktiviteye bağlı olarak doğal olarak sıcak olan, silika ve sülfür içeren bu jeotermal kaplıcanın suyunun sıcaklığı 40 derece.Karlı günlerde bile bu sıcacık sularda sağlık kürleri alan çok sayıda turist bu kaplıcayı ziyaret ediyor.

10. Ice Canyon - Grönland

Ice Canyon - Grönland
Suların erittiği, 150 metre kadar derinliğe olan bu kanyon Grönland‘da bulunuyor. Buz mavisisin en güzel renklerine burada şahit olmak mümkün.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.