OFPOF

Dubai’de Tatil Yapmak İçin 7 Sebep

-
397
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dubai’de Tatil Yapmak İçin 7 Sebep
392 izlenme
-

İlkbahar, sonbahar hatta kış aylarında bile deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için ideal adres: Dubai

İlkbahar, sonbahar, kış veya yaz... Dubai'de tatil yapmak için mevsimlerin hiçbir önemi yok çünkü kış aylarında bile ılıman bir iklime sahip. Tatil yapmak için oldukça etkileyici özelliklere sahip Dubai her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. İşte Dubai'nin birbirinden çekici özellikleri...

1. Dünyanın En Sıcak Ülkelerinden Biri

Dünyanın En Sıcak Ülkelerinden Biri

Öncelikle Dubai’nin konumu itibarıyla dünyanın en sıcak ülkelerinden biri olduğunun altını çizebiliriz. Bu sebepten dolayı yaz kış tercih edilebilecek olan Dubai’nin en güzel zamanlarının Nisan-Mayıs ayları olduğunu söyleyebiliriz. Denize girmek için Temmuz ayını beklemenize hiç gerek kalmadan keyif dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Üstelik müslüman bir ülke olduğundan dolayı vize çıkarmak konusunda problem yaşama ihtimaliniz minimum seviyede olacaktır.

2. Plajda Deveyle Dolaşan İnsanlar

Plajda Deveyle Dolaşan İnsanlar

Dubai’nın sıradan bir ülke olmadığını bu fotoğrafa baktığınızda anlayabilirsiniz. Birbirinden dev gökdelenlerin ardında, kumsalda yürüyüş yaparken bir deve ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü Dubai, çölde bir vaha gibidir. Çölün içine sıfırdan kurulmuş bir ülkedir. Lüks yaşamın ve alışverişin merkezidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca turisti ağırlar.

3. Dünyanın En Yüksek Gökdeleni: Burj Khalifa

Dünyanın En Yüksek Gökdeleni: Burj Khalifa

Burj Khalifa 828 metre uzunluğu ile dünyanın en yüksek gökdelenidir. Sadece bu gökdeleni görmek için bile birçok kişi Dubai’ye akın etmektedir. Siz de bu gökdeleni ziyaret edebilir ve 163.kattan ülkeyi tepeden görebilirsiniz.

4. Uygun Fiyatlı Lüks Oteller

Uygun Fiyatlı Lüks Oteller

Dubai’deki otellerin hepsinin lüks ve kaliteli olması sizleri yanıltmasın, basit bir google aramasıyla tüm bu otellerin fiyatlarının Türkiye’de gideceğiniz benzer bir otelden çok daha ucuz olduğunu göreceksiniz. Birbirinden lüks otellerde hem leziz yemekler hem de gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca uçak biletlerini de turla birlikte satın alarak çok uygun fiyatlara oldukça kaliteli otellerde tatilinizi geçirebilirsiniz.

5. Çölde Safari Keyfi!

Çölde Safari Keyfi!

Dubai çöllerinde 4x4 ciplerle safari turuna katılabilir ve eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dünyanın nadir bölgelerinde yapabileceğiniz bu safari turu, aksiyon dolu anlara sebebiyet verir. Siz de uygun fiyatlarla bu turlara katılarak inanılmaz bir deneyimi yaşayabilirsiniz.

6. Muhteşem Gökdelen Manzaraları

Muhteşem Gökdelen Manzaraları

Dubai'nin birbirinden şık gökdelenleri fotoğraf çekmeyi sevenler için muhteşem manzaralar oluşturuyor. Tüm bunları fotoğraflamak size eşsiz bir anı olarak kalacaktır.

7. Nezih Plajlar

Nezih Plajlar

Birbirinden nezih ve az kişinin olduğu plajlarda rahatlıkla denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Üstelik yazları sıcak, kışları da ılıman bir iklimde olan Dubai'de yaz-kış tatil yapılabiliyor.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde Dubai'de tatil yapmak fikri hiç de fena bir fikir değil! Tatil yapmayı sevenler için iyi bir alternatif olarak bir köşeye not edilmeli...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.