OFPOF

Daha Önce Hiç Düşünmediğiniz 14 Tatil Fikri

-
338
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Daha Önce Hiç Düşünmediğiniz 14 Tatil Fikri
346 izlenme
Ofpofer
-

Sibirya'nın ideal bir tatil beldesi olduğunu kim bilebilirdi? Ya da uçsuz bucaksız çöllerin? Gelin bu mekanlara birlikte bakalım.

1. Umman

Umman

Ortadoğu'ya bir seyahat planlıyorsanız, Dubai'yi atlayın ve doğrudan Umman'a gidin. Hala tüm kültürü ve tipik manzarayı alırsınız, ancak yüz kat daha iyi. İnanılmaz misafirperver ve samimi olan yerliler var, muhtemelen birinin evine çay ya da akşam yemeği için en az bir kez davet edilirsiniz. Sonsuza dek sürecek olan kum tepeleri görmek için çölün yolunu tutabilir, 1000 yıllık bir kale gezmek için eski bir şehri ziyaret edebilir veya beyaz kumlu ve mavi suyu temizleyecek bir adaya feribotla gidersiniz. Seçenekler gerçekten sonsuzdur.

2. Tayvan

Tayvan

Japonya ve Çin arasında bir çeşit ülke. Kendi benzersiz lezzetleri var ve oldukça az turist mevcut. Başkent Taipei, özellikle şansınız varsa mutlaka ziyaret edin. Ayrıca yüzlerce şaşırtıcı yürüyüş parkuruyla çevrilidir, bu nedenle her iki dünyanın da en iyisini alıyorsunuz. Koşuşturmadan kaçmak istiyorsanız, sakinlik için dağlara doğru ilerleyin. Kendinizi şirin ara sokaklarda dolaşırken kaybetmek için adanın etrafındaki küçük köyleri ziyaret edin. New Beitou'da da inanılmaz sıcak kaynaklar var.

3. Bologna, İtalya

Bologna, İtalya

İtalya'da hiçbir zaman turist azalmaz. Ancak ziyaretçilerin çoğunun doğrudan Roma'ya veya Venedik'e gittiği bir gerçek. İtalya'ya gitmeyi düşünüyorsanız, Bologna'yı ana durağınız olarak düşünmelisiniz. Klasik İtalyan mimarisi, Arnavut kaldırımı sokakları ve çok sayıda bar ve restoranla dolu büyüleyici bir şehir. Aslında çoğu İtalyan, Bologna'yı ülkenin en iyi besiniyle yeryüzündeki yeri olarak gösteriyor. Daha da iyisi, merkezi bir konuma sahiptir, Venedik'ten bir saatlik bir tren yolculuğu ve Milano ve Roma'dan iki saat uzaklıktadır.

4. Sibirya, Rusya

Sibirya, Rusya

Bu fotoğrafa bakmadan önce, Sibirya'nın sadece kar, buz ve dondurucu soğuk olduğunu düşündük. Pekâlâ, çok yanlış olduğumu anladık. Kesinlikle soğuk olsa da, Sibirya aslında keşfedilmeyi bekleyen göller, dağlar ve tepelerle dolu çarpıcı bir bölgedir. Bu, bir araba kiralamanın, kamp yapmanın veya yol boyunca zâviye etmenin en iyi yerinde olacağı bir yer. Bir dil engeli olacak, çünkü herkes İngilizce konuşuyor, ancak orada seyahat imkansız değil.

5. Tekapo Gölü, Yeni Zelanda

Tekapo Gölü, Yeni Zelanda

Dünyadaki herkes haklı olarak Yeni Zelanda'yı ziyaret ediyor. Queenstown ve Wellington gibi yerler, belirli turistik yerlere sahipken, Güney Adası'nın vahşi doğasında vakit geçirmelisiniz ve Tekapo Gölü'nden daha iyi yerler yoktur. Christchurch'in hemen güneyinde, ama tam anlamıyla hiçbir yerin ortasında değil, çok huzurlu. Kışın biraz soğuk olmasına rağmen inanılmaz derecede mavi su, yüzmek için mükemmel. Neredeyse hiç ışık kirliliği yok, bu yüzden bulutsuz gecelerde gökyüzü gerçekten bir gösteri yapıyor.

6. Nikaragua

Nikaragua

Orta amerika, plajları seven herkes için mükemmel bir yer ama aynı zamanda ucuz olması da güzel. Nikaragua, muhtemelen bölgedeki en ucuz destinasyondur, ancak özellikle biraz kaba yaşamanın sakıncası yoksa sunacak çok şeyi var. Plajlar mükemmeldir, yemek her zaman lezzetlidir ve insanlar misafirperverdir. Biraz sahilden uzaklaşmak isterseniz, hala çok şey var. Aktif bir yanardağa çıkabilirsiniz veya ormanda biraz vakit geçirin, şelalelerde yüzün, maymunları ve diğer vahşi hayatı yerle bir edin.

7. Myammar

Myammar

eski adıyla Myanmar, Burma olarak bilinen Tayland ve Vietnam'ın komşusudur. Ziyaret ettiğinizde enerji ve sevinç dolu hissedilen yerlerden biridir. Kırsal alan, keşfedilmeyi bekleyen şahane tapınaklarla dolu ve dünyanın en pitoresk ve güzel ülkelerinden biri olduğunu inkâr etmek imkansız. Başkent Yangun, görülmeye değer ama diğer Asya başkentleri kadar kalabalık değil.

8. Namibya

Namibya

Hiç kimse Afrika safarisine çıkmadan "ben yaşadım" dememelidir. Bunu yapmak için ülke seçerken pek çok alternatif var, ancak Namibya'nın en iyilerinden biri. Manzara yeryüzünde başka hiçbir yerde olmadığı gibi kendi başına çarpıcı. Neredeyse her hayvanı görmeniz garanti altındadır.

9. Bolivya

Bolivya

Bolivya, Güney amerika'nın en yoksul ülkesi ve aynı zamanda ziyaret etmek için en iyilerden biri. La Paz açık bir başlangıç noktası ve keşfetmek için çok ilginç ve renkli bir şehirdir. Kentin dışına çıktığınızda, Titicaca Gölü, yürüyüş dağları, kaplıcalar, gümüş madenler ve güzel kırsal alanlar var. Tabii ki, Bolivya'ya bir gezi, gözle görülebildiği kadar beyaz olan ünlü tuz kaplarını ziyaret etmeden tamamlanmıyor. Bolivya'da Peru'nun yakınındadır, bu yüzden bir Machu Picchu gezisi için mükemmel bir yerdir.
 

10. Haiti

Haiti

Haiti çok fakir bir ülkedir, ancak sevinç ve güzelliğe sahiptir. Orada çok zengin bir sanat kültürü var.Kıyı kasabasındaki muhteşem plajları çok güzel, ziyaret etmek için en iyisidir. Bazı yerlerde gezinmek biraz tehlikeli veya zor olabilir, bu nedenle etrafınızda gezinmek için yerel bir rehber kiralamak iyi bir fikir olabilir. Kesinlikle buna değer.

11. İzlanda

İzlanda

İzlanda, saf doğal güzelliği ile sizi şaşırtacak başka bir destinasyondur. Konumu nedeniyle, özellikle de ABD'den geliyorsanız, Avrupa'ya giden yolda bir mola gezisi için mükemmel bir yer. En iyi seçenek etrafında dolaşmak ve ülkenin sunduğu her şeyi gerçekten yaşamak için yol boyunca kamp yapmaktır. Gri plajları boyunca yürümek, fiyortları kontrol etmek veya birçok buzuldan birini ziyaret etmek istersiniz, sıkılmayacaksınız.

12. Broome, Avustralya

Broome, Avustralya

Uzak konumundan ötürü Avustralya'ya giden pek çok gezgin Broome'a kadar yol bulamıyor. Ülkenin kuzeybatısında, yürüyüş ve kaya tırmanışının yanı sıra yüzme ve balık tutma gibi başka şeyler de var. Kakadu'ya veya Kuzey bölgesindeki diğer yerlere yapılan geziler için de iyi bir başlangıç noktasıdır.

13. Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka, Hindistan kıyılarındaki bir ada cennetidir. Plajlar, neredeyse bir banyodaki gibi sıcak. İç bölgeye girerseniz, el değmemiş ormanlarda, filler ve diğer vahşi hayvanlarla dolu otlaklarla ödüllendirileceksiniz. İnsanlar canayakın ve yardımsever, nereye giderseniz gidin rahat hissedeceksiniz.

14. Tibet

Tibet

Tibet'e, vize almak açısından biraz zor olabilir, ancak eğer sabredersen, buna değer. Ülkenin ziyaretinden önce okumaya değer inanılmaz derecede zengin bir geçmişi vardır. Göl ve dağ manzaralarını seven herkese hitap edecek çarpıcı bir ülke. Ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmak için yerel bir rehber kiralamanız veya bir Tibet tur şirketine katılmanız iyi olur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.