OFPOF

Bayram Tatilinizi Belek’te Geçirmeye Ne Dersiniz?

-
474
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bayram Tatilinizi Belek’te Geçirmeye Ne Dersiniz?
1.088 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bu yaz tatil yerinize bir yer daha ekleyin, Belek her haliyle güzel, Antalya'nın adeta incisidir. İşte neden Belek'e gitmeliyim sorusunun cevapları...

Bu yaz tatile nereye gitsem diye düşünüyorsanız bizim size önerimiz; Antalya Belek. Akdeniz'in incisi olan Belek her ayrıcalığı ile size geniş ve güzel bir tatil yapmanızı sağlıyor, işte o ayrıcalıklar.

Belek Nerede?

Belek Nerede?

Belek, Antalya'nın küçük bir beldesi ve tam bir turizm cennetidir. Antalya'nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biridir.

Belek Tarihi

Belek Tarihi

Belek'in tarihi M.Ö. 4. Yüzyıla dayanmaktadır. Bölge antik çağda Helenistik ve Roma egemenliği altında olmuştur ve daha sonra Selçuklular tarafından kontrol edilmiştir. Aynı zamanda Bizans etkisi, heykeli ve mimarisine sahiptir. Kral II. Attalos M.Ö 133 yılında toprakları Romanlılara teslim ettikten sonra M.Ö 133 yılından itibaren Roma etkisi görülmeye başlanmıştır. Romanlılar stadyumlar, spor salonları ve tiyatrolar inşa etmişlerdir.

Neler Bulunmakta?

Neler Bulunmakta?

Belek'in tarihi açıdan büyük bir geçmişi bulunmaktadır. eski zamanlarda Belek'de yaşamış birçok devlet olduğu için devletlerin yaptığı heykeller vs. bulunmaktadır. Uluslararası, kültürel cazibe tarihi bölgelere (Aspendos, Antik dünyanın en iyi korunmuş tiyatrosu, Perge, bir antik kentin geniş kalıntıları) ve Antalya bölgesi başkenti dahil olmak üzere bir çok, kolay sürüş mesafesinde yer almaktadır takdir edilen arkeoloji müzesinde Perge’den alınan heykel ve eserler sergilenmektedir.

Belek Plajı

Belek Plajı

Belek plajı Türkiye'nin sayılı plajlarındandır. Hiç bozulmamış güzel beyaz kumların palmiye ağaçları tarafından gölgelendiği plaj, dupduru turkuvaz renkli sulara doğru uzanır. Çocuklar için mükemmel oyun alanları bulunmaktadır. Plajlar arada kapatılsada üzülmeyin, sizin için su kaydırakları ve su aktiviteleri sunar.

Aktiviteler

Aktiviteler

Otantik dükkanların ve iştah kabartıcı restoranların bulunduğu Kaleiçi’ne mutlaka bir gün ayırın. Belek’e gitmişken Antalya Müzesi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın. Burada muhteşem Greko-Romen şehirleri olan Perge ve günümüze son derece iyi korunarak gelmiş amfitiyatrosuyla Aspendos şehirlerinden çıkarılan kalıntıları inceleme fırsatını bulabilirsiniz. Her iki antik şehir de Belek’e oldukça yakındır.

Neler Yapılabilir?

Neler Yapılabilir?

Belek'te tatilden çok, birçok aktivite bulunmaktadır. Birden fazla golf sahasında golf oynayabilir, futbol sahalarında arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Belek'de Antalya'nın diğer ilçelerine göre daha fazla gece hayatı vardır. İstediğiniz zaman dışarı çıkıp eğlence merkezlerine gidebilirsiniz.  Kaliteli bir eğlence anlayışı içinde iseniz Belek sizi oldukça memnun edecektir.

Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

Belek'de tarihtede olsun birçok devlet kaldığı için izleri hala devam etmektedir. Dünyada eşi benzeri az olan Aspendos Tiyatrosu'nu listenizin en başına yazmanızı öneririz. 2. olarak Perge Antik Kenti de gezmenizi öneririz. Büyük bir geçmişe sahip olsalarda muhteşem yapılar korunmaktadır. Belek'de bulunan Kurşunlu Şelalesi adeta doğal güzellikleriyle size kapı açıyor. Aspendos dönüşü güzel bir dinlence için Kurşunlu Şelalesi ziyaret edilebilir. Belek'e gelmiş iseniz meraklıları için Dinler Bahçesi'de görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden... Ortak bir avluya açılan cami, sinagog ve klise, dinlerin bir arada ne kadar hoşgörü içersinde yaşayabileceğinin güzel bir örneği. Bir turizm beldesinde ilk ibadet merkezi olarak kurulan bu yerde her din, kendi bayramlarında ve özel günlerinde istedikleri gibi dualarını okuyup ayinlerini yapabilme özgürlüklerine sahiptir.

Neden Belek?

Neden Belek?

Birinci olarak tarihi köklü bir yer olup özgürce gezebileceğiniz birçok yer var. Her yeri taih kokan bir yer. İstediğiniz bir sporu özgürce yaparak arkadaşlarınızla eğleneceksiniz. Kısacası Belek için; Perge'yi gez, Kurşunlu Şelalesi'ni gör, Golf oynamayı dene, yöreye özgü reçellerin tadına bak, Aspendos’a hayran kal demek yeterli olur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.