OFPOF

Antalya'ya Yeni Gelmiş Birinin Dikkat Etmesi Gereken 7 Yer

-
2.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Antalya'ya Yeni Gelmiş Birinin Dikkat Etmesi Gereken 7 Yer
1.077 izlenme
Ofpofer
-

Antalya'ya cennetten bir köşe ama bu şehrinde bir arka sokağı var. Seyahat amaçlı geldiyseniz dikkat etmeniz gereken yeri bu başlık altında derledik.

Antalya'ya cennetten bir köşe ama bu şehrinde bi arka sokağı var. Çok sık Antalya'ya gelmiyorsanız, ilk defa geliyorsanız ve günü birlik ben bir Antalya'yı görüp geleyim dediyseniz tam yerine geldiniz. Atatürk'ünde dediği gibi "Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir!" Doğusundan batısına her yeri cennetten bir köşe olan bu şehirinde uğramak istemeyeceğiniz her an başınızı derde sokabileceğiniz semtleri var tabikide. Aman dikkat diyelim!

1. Zeytinköy

Zeytinköy

Kayıtlarda Yeşildere mahallesi olarak geçen hemen hemen Antalya'ya her gelen kişinin kullandığı çevreyolunda bulunan bu yere dolmuşla bile uğramayın. Geceleri madde bağılmısı bir çok kişiye ev sahipliği yapan Zeytinköy Antalya'nın en tehlikeli bölgesi niteliğindedir.

2. Teomanpaşa Mahallesi

Teomanpaşa Mahallesi

Zeytinköy'ün hemen karşı tarafında bulunan bu mahalle eskisi kadar olmasada tehlikeli yapısını korumaktadır. Bazı sokakları çok güvenli olsada arkaya doğru ilerlediğinizde sizi abi 1 lira varmı diyen tipler beklemektedir. (Vermesseniz dayak yersiniz, verirsenizde cebinizde ne kadar varsa almaya çalışırlar)

3. Kışla Mahallesi 100. Yıl Caddesi

Kışla Mahallesi 100. Yıl Caddesi

Antalya'nın en kalabalık caddelerinden biridir 100. yıl özellikle Kışla Mahallesi tarafı, gündüzleri hiç bir sıkıntı olmadan dolaşabileceğiniz bir yerdir ve askerlik şubeside bu mahallede bulunur. Ama gece 22.00 dan sonra ortaya çıkan kadın görünümlü abiler ve onların peşinden koşan dayılarla durum gerçekden vahim bir hal alır. Geceleri buralardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

4. Şarampol Caddesi arka sokakları

Şarampol Caddesi arka sokakları

Antalya'nın en işlek caddelerinden olan, şehir içi ulaşımda raylı sistemin kullanıldığı bir bölgedir Şarampol caddesi. Cadde üzerinde rahatlıkla dolaşabilirsiniz ama siz siz olun arka sokaklara sakın girmeyin temkinli olun.

5. Kaleiçi

Kaleiçi

Antalya'nın tarihi yapısını en iyi şekilde yansıtan bir açık hava müzesidir Kaleiçi. Neredeyse her köşe başında fiyatları uygun barların meyhanelerin bulunduğu ve bazı mekanları ile gerçekten sizi mest eden bir yerdir burası. Gündüzleri hiç bir sıkıntı olmadan dolaşılabilen, ama geceleri o barlardan çıkan şarhoş insanlar, labirent gibi sokaklarında kaybolma riskiniz ve tenha sokaklarda kullanılan uyuşturuculara listemize girmeyi başarmıştır.

6. Kepez Altı

Kepez Altı

Antalya'ya kepezden girişte görebileceğiniz ve otogarında bulunduğu bölgedir. Gezilcek bir yer olmaması dolayısılya büyük bir ihtimalle uğramayacağınız anca otobüsle Antalya'ya gelmişseniz önünden geçip gideceğiniz bir yerdir. Ama yinede yolunuz düşerse dikkatli olun.

7. Baraj Mahallesi

Baraj Mahallesi

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Yeni Toptancı Hal arkasına düşen bu en arka uç mahallede gece bir işiniz varsa erteleyin gündüzde temkini elden bırakmayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.