OFPOF

Ankara'ya Taşınacak Olanların Bilmesi Gerekenler

-
730
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ankara'ya Taşınacak Olanların Bilmesi Gerekenler
487 izlenme
Ofpofer
-

Öğrenci ve memur memleketi olarak da bilinen Ankara hakkında bilmeyenlerin dövüldüğü gerçekler..

         Ankara... Ayazı ve bunaltan sıcağıyla alışılması zor başkentimiz. Gelen herkesin farklı farklı klişeleri yüzlerce kez konuştuğu ve bundan bıkmadığı ortamlarla dolu renkli ülkemizin gri şehri. Milletvekillerinin seçilmek için "deniz getireceğim" vaadinde bulunduğu şehrimiz.. Bunun gibi yüzlerce cümle yazılabilir aslında ama bunun yerine direkt konuya geçelim bence. 

         Ankara'ya gelmek veya Ankara'da okumak gibi bir düşünceniz varsa bu yazıyı kesinlikle okumanız gerekiyor. Bu yazı sayesinde Ankara'da hayatta kalabilirsiniz

1. Ankara ve Deniz

Ankara ve Deniz

Ankarada deniz yoktur. Deniz kenarından geliyorsanız buraya alışmanız pek kolay olmayacak. Ayrıca "Ankara iyi güzel de deniz olsaydı daha iyi olurdu." tarzındaki klişelerinizi heryerde söylemeyin lütfen. İnsanlar bazen öfke patlaması geçirebilir.

2. Atakule

Atakule

Atakule, Ankara'nın sembolleşen yerlerinden biri olabilir. Ama bana sorarsanız o Çankaya yokuşunu çıkıp bozkır izlemeye değmez. Ama yine de gitmekte kararlıysanız, yakınında botanik bahçe de var. Oraya da uğramanızı tavsiye ediyorum.

3. Kızılay Meydan

Kızılay Meydan

Kızılay meydanı, Ankaranın en işlek noktalarından biridir. Burdan istediğiniz her yere otobüs veya minibüs bulabilirsiniz. Büyük ihtimalle gitmek isteyeceğiniz yere yakındır. Eğlenmek için Sakarya Caddesi'ni kullanabilirsiniz. 

4. Karanfil Sokak

Karanfil Sokak

Karanfil Sokak, araçların pek giremediği genelde insanların gezmek için kullandığı yerlerden. Burda istediğiniz çoğu şeyi bulabilirsiniz. Özellikle akşamları seyyar tezgahları ile çok daha renkli bir hale bürünüyor. Ankara'ya gelecekseniz şiddetle gitmenizi tavsiye ederim.

5. İtfaiye Meydanı

İtfaiye Meydanı

Eğer Ankara'da kendi evinizi döşeyecekseniz uğramanız gereken ilk yer İtfaiye Meydanıdır. Burada çok ucuz fiyatlara herşeyi bulabilisiniz. Size tavsiyem; baştan sona gezmeden birşey almayın.

6. Seğmenler Parkı

Seğmenler Parkı

Seğmenler Parkı'nda arkadaşlarınız ile birlikte güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ama dikkat edin; çünkü akşam saat 6'dan sonra oldukça soğuk oluyor.

7. Eymir Gölü

Eymir Gölü

Eymir Gölü, giztmeniz gereken yerlerden biri. Bence haftaiçi gidin, çünkü haftasonları genelde oldukça kalabalık olur. Burda bisiklet kiralayarak çok güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ya da isterseniz ormanın içinde sessiz sakin bir yerde kafa dinleyebilirsiniz.

8. Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi'ne çıkıp, Ankara'nın şehirleşen ve varoş bölgelerini aynı anda görebilirsiniz. 

9. Ayaz...

Ayaz...

Ankara ayazı.. Ankara'da öğle saatlerinde terleten bir sıcak, akşamüzeri serin bir hava olabilir. Ama sabah erken saatler ve gece saatlerinde hiç beklemediğiniz bir anda ayaza yakalanırsanız, hastalanmadan kurtulma şansınız çok düşük. Bu sebeple yanınızda veya çantanızda en azından bir hırka taşımanızı tavsiye ediyorum.

10. Ve son olarak tabi ki Anıtkabir.. 

Ve son olarak tabi ki Anıtkabir.. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.