OFPOF

Amerika'da Bulunan En Ürkütücü 7 Korku Evi

-
9.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amerika'da Bulunan En Ürkütücü 7 Korku Evi
6.896 izlenme
Ofpofer
-

Korkmak bazen başlı başına bir olay iken bazende bir deneyim için gerekli oluyor..

Ülkemizde de olduğu gibi tabi ilk dış devletler de var olan bir şey korku evleri. amerika'da bulunan en iyi 7 korku evini sizler için isimleriyle araştırdım. Ben bile okurken korktum. Korkusuzum diyen var ise başlıkları tek tek araştırıp. Bir baksın derim. Hadi bakalım bunlar hangileriymiş görelim.

1. Mc Kamey malikanesi

Mc Kamey malikanesi

Akıl almaz derece zorlayıcı  bir etap olan bu malikane sağlıık açısından insanı zorlaştırıyor. O yüzden eğer cesaretinizin ve yanında birde sırtınızı güveneceğiniz arkadaşanız ve mangal gibi yüreğiniz var ise tam size göre bir yer burası
Kafese kapıyor, kanla yıkanıyor dört evreden geçiyorsunuz. 8 saatlik bir zaman diliminde aynı zamanda filme alınıyorsunuz. Burası bir otel ve bu otel için 24 bin kişiden fazla insan sırada bekliyor.

2. Kurban deneyimi

Kurban deneyimi

Burası tek başınıza girilecek bir yer. Boğulma, fiziksel zarar ve ışıkların işkencesi gibi bir çok  manzarayla karşı karşıya kalıyor. Bu deneyimden tek başıma çıkarım ağlamadan diyorsanız seçim sizin.

3. Işık geçmeyen perili ev

Işık geçmeyen perili ev

Burası ile söylenecek pek bir sözüm yok aslında. Perili ev deyince herkez bir adım geriye çekiliyor. Ülkemizde bu tür olaylara sıcak bakılmıyor. Ve ben çok korkan biri olarak en çok bu olaylardan etkileniyorum. Buradaki amaç bu tür olaylara evin içerisinden bir de ekstradan tiyatro katmışlar. Gelin de çıkın işin içinden. Aynı anda şok olup, heyecanlanıp, bayılabilirsiniz. Benden demesi.

4. Tarikat

Tarikat

Bu korku evinden başlıktan da anlaşılacağı gibi tarikat ile iç içesiniz. Korku evinini içerisinden bulunan kişiler tarafından bir bağlılık simgesi olarak sizi içeri alıyorlar ve tarikatın her istenileni yerine getirmek zorunda kalıyorsunuz. Düşünsenize kendi isteğinizle böceklere sarılıyor, bağlanıyor işkence görüyor fiziksel zarar tabi ki var üstüne bir de korkudan ağlamaya başlıyorsunuz. Bu evden sağ salim çıkan tarikat üyesi oluyor. Tabi sağ çıkabilirseniz dışarıdan birde fotoğraf çektirin.

5. Korku evi bodrumu

Korku evi bodrumu

Adından da anlaşaılacağı gibi bizim dilimizde yer kat. Zaten ışıksız ortam hep bilindik yer bir de üstüne her köşede çıkan korkunç yaratıklar, kıyafetli insanlar. Tabi böyle düşününce basit oluyor ama içerisine girince anlıyorsunuz. Bu ev kaç kişilik alıyor bilmiyorum. Ama grupta girseniz tek te girseniz amerikalı yapımcıların korkuyu en üst seviyede çıkartıcakları illa birşeyleri oluyor. Bu bodrum katı 100 yıllık bir yapı siz düşünün artık.

6. Gece yarısı

Gece yarısı

Burada ise aniden ses veren sirenler, gaz maskeli kişiler, kıyafetli insanlar ve en kötüsüde içeriye girdiğinizde ceset rolü almış bir kişiyi sırtlayıp oradan çıkarmanız isteniyor. Sırtlamasına sırtladıkta o evden nasıl çıkacağız bir de orası var. Yolunuza çıkan türlü türlü hengameden çığlık atmadan elleriniz titremedn taşıdığınız yük ile dışarı feraha ulaşmak hemde gece yarısı oynanan bir oyunda nasıl olacağı tahmin bille edilemez. Gece yarısı koymuşlar ise adını mutlaka wampirlerin ve kurt adamlarında çıkacağını unutmayalım. Bu tam evden çıkınca kapıda mı olur yoksa içeride köşeyi dönerken sizi ısırmaya çalışan bir wampir mi olur bilinmez. Gidicek olan var ise şimdiden iyi korkmalar diliyorum.

7. Perili kadın

Perili kadın

Bu korku evinde adından anlaşılacağı gibi üst satırlarda bir başlıkta da yazıldığından bu sefer ki korkutucu kişimiz yanında perisinide getiren hayat kadını. Zaten perili ev korkunç iken bir de yanında ekstradan arkadaşı pek hayırlı olacağını sanmam. Bu korku evinde fiziksel ve duygusal zararlar alacağınız düşünülüyor. O yüzden neler çıkabileceğini aklım hayal etmek bile istemiyor. Şimdiden sizi iyi eğlenceler.

Bu kadar anlatılan korku evinden eğlence çıkarabilen olursa tebrik ederim. Ama bu gibi yerler korkuların üstüne gidilmekten ve deneyim kazandırmaktan yana olduğu söyleniyor. Grup çalışması olan yerlerde her bireye düşen görevin yerine getirilmesi ve eğer toplu bir yerlerde çalışıyor iseniz takım çalışmasına en iyi sonuç verecek olaylar silsilesi bu gibi aktivite içeren yerlerden geçiyor. Sonuç olarak bireysel bir yere oraya karışamam nasıl canınız istiyorsa ama diğer yönden hep birlikte bir çaba harcamak istiyorsanız bu gibi aktiviteler önemlidir. Sadece korku için demiyorum başka şeylerde olabilir. Ama insan oğlu korku esnasında gerçek fikirlerini ve duygularını ortaya koyar. Takım çalışması mı yoksa sizi bırakıp oradan gidecek bir arkadaş mı. Seçim sizin. Şimdiden giderseniz veya gitmişseniz yorumunuzu bekliyorum.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.