OFPOF

Ağva ve Şile'nin Huzur Veren Yerleri

-
392
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ağva ve Şile'nin Huzur Veren Yerleri
0 izlenme
-

Karadeniz sahil kısımında bulunan ve son dönemlerde ünlü olan Ağva ve Şile'de nereleri görmek lazım?

Ağva'da Göksu ve Yeşilçay nehirleri, beldeye muazzam bir güzellik katıyor. Su kenarlarına kurulmuş olan otel ya da pansiyonlarda konaklayabilir, cafe ve restoranlarda çay kahve içerek yemeklerinize olağanüstü bir manzara katabilirsiniz. 

Kilim Koyu

Kilim Koyu

Ağva'nın Kilim ya da Kilimli Koyu olarak bilinen bu minik koyu oldukça dikkat çekici. Yaz aylarında burada serinleyebilir, kamp yapmak için burayı tercih edebilirsiniz. 

Aşıklar Yolu

Aşıklar Yolu

Ağva merkezde deniz kenarında oturabileceğiniz cafe, restoran ve çay bahçelerinin üzerinde bulunduğu yol. Ayrıca buradan tekne turları da yapılıyor ancak pek ucuz olduğu söyelenemez. 

Şile Kalesi

Şile Kalesi

Ağva'nın güzelliklerinin yanında Şile'yi görmeden dönmek olmaz. Kale Şile'nin limanında bulunuyor. Kaleye gidilecek bir yol yok o yüzden sadece manzarasıyla yetiniliyor. 

Şile Feneri

Şile Feneri

Şile'ye yukarıdan bakmak oldukça fazla haz veriyor. Bu manzarada Şile Feneri'nin tam önünden çekilmiş. 

Saklı Göl

Saklı Göl

Burası gerçekten saklanmış bir göl. Ancak insanlar tarafından keşfedilmiş hatta gelin köprüsü bile kurularak fotoğrafçıların uğrak mekanı olmuş bir yer. Hafta sonu oldukça kalabalık. Ve göl kenarında kurulmuş olan tesisin fiyatları da biraz uçuk. 

Ağlayan Kaya

Ağlayan Kaya

Neredeyse deniz kenarı olan her yerde bir ağlayan kaya görmek mümkün ancak yine de Şile'ye gitmişken görmemek olmaz. Zaten Ağlayan Kaya'nın bir plajı mevcut. Gittiğinizde hem burayı görebilir hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz.  

Şile Bezi Festivali

Şile Bezi Festivali

Her sene Temmuz ayında Şile'de yapılıyor ve oldukça ilgi görüyor. Şile merkezde de Şile Bezi'nden yapılan ürünleri görmek mümkün. 

Ağva iki nehir arasına kurulmuş çok güzel bir belde. Ağva da Şile de Karadeniz'e kıyısı olan yerler. Son 10 yılda ön plana çıkmışlar ancak bir çıkmışlar pir çıkmışlar. Ağva merkez oldukça pahalı bir yer. Şile'nin merkezi ise daha mütevazi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.