OFPOF

"İstanbul'da Nefes Alamıyorum" Diyenler İçin Sığınak Olacak 9 Nefis Belde

-
1.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
"İstanbul'da Nefes Alamıyorum" Diyenler İçin Sığınak Olacak 9 Nefis Belde
0 izlenme
Ofpofer
-

Milyonların yaşadığı kalabalık şehirde artık nefes alamayacak duruma geldiyseniz, bu yerler size nefes aldırabilir.

1. Ağva

Ağva

İstanbul'a yaklaşık 90 km uzaklıktaki Şile ilçesinde yer alan Ağva, eski güzelliğini koruyamamış olsa da, hala nefes almak için tercih edilecek özel yerlerdendir.

2. İğneada

İğneada

Kırklareli'ne bağlı bir cennettir İğneada. Limanköy'deki 147 yıllık fener bütün kötü anıları sizden alıp götürecektir.

3. Kilyos

Kilyos

Şu an lüks villaların işgali altında da olsa zamanında burası kum plajı ile Sarıyer'in yıldızıydı. Günü birlikçiler için Kilyos hala eski huzurunu koruyan bir sığınaktır.

4. Kıyıköy

Kıyıköy

İstanbul'a sadece iki saat uzaklıkta Kırklareli'ne bağlı bu şirin sahil kasabası; yoğun İstanbul hayatından bunalan şehir insanları için güzel bir nefestir.

5. Maşukiye

Maşukiye

İstanbul'dan ayrılıp 1,5 saat yolculuktan sonra Sapanca'ya vardığınızda yönünüzü kiraz ağaçların kokusunun geldiği yere çevirin. İşte orası Maşukiye. Sizi yeşili ve huzuru ile kucaklayacaktır.

6. Poyrazköy

Poyrazköy

Anadolu Kavağı'nın bulunduğu bölgede mavi bir cennet Poyrazköy. İstanbul'da Marmara ve Karadenizi birleştiren son nokta olan bu şirin yer içinize huzur dolduracak.

7. Prens Adaları

Prens Adaları

İstanbulluların en rahat ulaşım sağladığı 9 adanın en meşuru Heybeli, Büyük Ada, Burgaz ve Kınalı Ada da fayton eşliğinde ergüvan kokularını içine çekmek gerçekten bir terapi olsa gerek.

8. Taraklı

Taraklı

Sakarya'nın Karasu ilçesine bağlı Taraklı kasabası dokusu ile sizi eski yeşilçam filmlerindeki kasabaları andırır. İstanbul'dan 2 saat uzaklıkta şehrin yozlaşmışlığından kurtulmak isteyenler için sizleri bekliyor.

9. Trilye

Trilye

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Trilye kasabası pek çok tarihçinin hala bilinemzliğini koruduğu bakir bir nefes sahasıdır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.