OFPOF

Tarihte İcat Edilmiş En Acımasız 25 İşkence Tekniği

-
25.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarihte İcat Edilmiş En Acımasız 25 İşkence Tekniği
17.087 izlenme
Ofpofer
-

İşkence birçok talihsiz insan için tarihte acımasız bir gerçek olmuştur. Sapık zihniyetlerin imkan verildiğinde neler yapabileceğine bir göz atalım.

1. Küvet

Küvet

Küvette oturtma cezası olarak olarak bilinir, Suçlu küvetin içine sadece kafası dışarıda kalacak şekilde oturtulurdu ve sonrasında cellat onları süt bal iler boyardı. Çok zaman geçmeden sinekler başına üşüşmeye başlardı. Kurban öncesinde ve o esnada düzenli olarak beslendiği için kendi dışkısının içinde yüzmeye başlardı. Ve birkaç içinde oluşan kurtcuklar,solucanlar ve sinekler onu kemirmeye başlarlar.

2. Pirinç Boğa

Pirinç Boğa

Sicilya boğası olarakta biline bu yöntem antik yunanda kullanılırdı. Bu yöntemde kurban pirinçten yapılmış ve dıştan mandallı bir çıkış kapısı olan bir boğanın içine hapsedilirdi ve metal tamamiyle sarı olana kadar ısıtılırdı. Kurban içerde kavrulmaya başlar ve acı içinde çığlıklar atarak çıkmaya çalışırdı. Tasarlanan boğa bilerek kurbanın çığlıklarını sanki bir boğa böğürüyormuş gibi çıkacakmış şekilde tasarlanmıştır.

3. Kazığa Oturtma

Kazığa Oturtma

Adı göz önüne alındığında, Kazıklı Voyvoda tarafından infazın en çok tercih edilen yöntem olduğunu hiç sürpriz olarak gelmemektedir.15. yüzyılda Romanyada kurban kalın ve keskin bir kazığa oturtulurdu. Sonrasında kazık doğrultulurdu ve kurban kendi ağırlığıyla kazığa saplanırdı. Bazen kurbanın ölmesi 3 günü bulabiliyordu. Birkeresinde Vlad bunu 20.000 kişiye yaptığını ve yemeğini yerken onlarını seyrettiği söylenir.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.