OFPOF

Tarihin En Azılı Mafya Babaları

-
10.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarihin En Azılı Mafya Babaları
5.745 izlenme
Ofpofer
-

Tarih öyle azılı mafya babaları görmüştür ki bunların hepsi arka planda gerçekleştiğinden pek fazla ders kitaplarında anlatılmaz. İşte onlardan 12'si

1- Salvatore Lucania

1- Salvatore Lucania

Salvatore Lucania ünlü Time dergisinin 20. yüzyılda en çok sözü geçen 20 kişisinden biri olarak gösterdiği kişidir. Salvatore Lucania, 1897 yılında Sicilya’da dünyaya gelmiştir ve 10 yaşında iken ailesi beraberAmerika’ya göç etmiştir.
Luciano, I. dünya savaşından önce, New York’ta küçük çaplı işlerde çalışmıştır. Amerikan ordusuna katılmak istese de belsoğukluğu hastalığına yakalandığı için askeri hayatı başlamadan bitmiştir. I. Dünya savaşının sonlanmasına doğru suç hayatına başalamıştır. Luciano, 1920'li yıllarda birçok ünlü gangster gibi Amerika’da yaşanan içki yasağından servetine servet katmıştır. Mafya camiasında “Şanslı Luciano” olarak tanınan Luciano New York’ta hızla yükselmiştir.
Ünlü mafya savaşlarından Castellammarese Savaşı’nda kaybeden taraf olsa da, rakip aile liderinin kısa süre sonra öldürülmesinden sonra mafya dünyasında önemli bir isim haline gelmiştir.  Amerika’daki İtalyan mafyasının temelini oluşturan Şanslı Luciano, kendisine has komisyonun mimarı olmuştur. II. Dünya savaşından önce hapse atılmış fakat gangsterliği burada da sürdürmeyi başarmıştır.
Luciano’nun Sicilya’da bulunan oldukça etkili bağlantıları sebebiyle de, II. Dünya savaşında İtalya’nın müttefikler tarafından işgalinde Amerikan istihbaratı ile ortak çalışmıştır. Savaştan sonra da gizlice Küba’ya kaçmıştır. Burada kumarhane işletmeciği görünümünde eroin kaçakçılığı yapmıştır. Büyük servet ve güç kazanın Luciano, İtalya’daki suç örgütünü de büyütmeye çalışmıştır. 1962 yılında akciğer kanseri nedeniyle Sicilya’da ölmüştür.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.