OFPOF

Tarihe Adını Yazdırmış 15 Büyük İsim

-
574
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarihe Adını Yazdırmış 15 Büyük İsim
0 izlenme
Ofpofer
-

Tarihte sağladığı faydalarla öne çıkan isimlerden çok küçük bir kısmı karşınızda. Umarız okurken hem eğlenir hem öğrenirsiniz.

Tarihe adını altın harflerle yazdırmış kişilerden bazılarını sizler için yayınladık ve sizin de bunlardan haberdar olmanızı istedik. Tarihte bilime ve sanata sağlamış olduğu katlılar sayesinde insanlığın ilerlerken büyük adımlar atmasını sağlayan o insanlar sayesinde bugün bu kadar rahat yaşayabiliyoruz.

1. William Shakespeare

William Shakespeare

Engin batı kültürü içinde, ondan etkilenmemiş, onu anmamış, onun bir cümlesini veya bir eserini kullanmamış bir tek sanatçı dahi yoktur. Resimden müziğe, romandan şiire, tiyatrodan sinemaya, heykelden mimariye, bütün sanatçıları, artistleri, icracıları, yaratıcıları hatta siyasetçileri bile derinden etkilemiş, her birine sanatsal yaratı gücü, ilham ve yeni fikirler vermiş, eserler yarattırmıştır.

2. Mozart

Mozart

Mozart, müzik tarihinin dahi çocuğu olarak tanınır. Çağlar boyu üstünlüğü tartışılmamış eşsiz bir bestecidir. Yansıttığı dönemde, Wolfgang Amedeus Mozart kadar adından söz ettirmiş, üstüne pek çok yazı yazılmış, film ve tiyatro konusu haline dönüşmüş başka besteci daha yoktur.

Daha niceleri olan altın isimler sadece bu kelimelerle ifade edilemezler. Hayatımızdaki bu kolaylıkların hepsini onlara borçluyuz. Bilime ve sanata katkıları pahabiçilemezdir.

Ölenleri saygı ve rahmetle anıyoruz.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.