OFPOF

Tarih Boyunca Savaşlarda Kullanılan 7 Hayvan

-
7.1b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarih Boyunca Savaşlarda Kullanılan 7 Hayvan
31.305 izlenme
-

Hayvanlar insanların her daim en yakın dostu ve arkadaşı olmuştur. Tabi insanlar çıkarları için savaşlarda hayvanları kullanmaktan kaçınmamıştır.

7. Fareler

Fareler

2. dünya savaşı sırasında fareler silah olarak İngilizler tarafından kullanılıyordu. İngilizler farelerin içini açıp patlayıcı yerleştirir ve titizlikle geri dikerlerdi. Casusları ile beraber fareleri Almanların maden ocaklarına sokarlar ve patlatırlardı. Fakat durum Almanlar tarafından fark edilince ocaklar farelerden temizlendi.

6. Arılar

Arılar

Yunan devletlerinde arılar önemli bir yere sahipti, savaş sırasında arılar kovanları ile beraber toplanır ve bir mancınık yardımıyla düşmanın üzerine atılırdı. Kovanın yere çarpmasıyla dışarıya çıkan arılar gördüklerine saldırırlardı.

5. Filler

Filler

Filler savaş döneminin tankları olarakta bilinir. Filler savaşlarda en ön saflarda yer alan bir zırh ve ön saldırı oracı olarak kullanılırdı. Düşmanın üzerine bodoslama girmek ve önüne çıkan düşmanları ezmek için kullanılır.

4. Domuzlar

Domuzlar

Fillere karşı atlarla ve askerle başa çıkamayan diğer ordular çözümlerini domuzlarda bulurdu. Fillerin çok kolay ürkmesi ve bu durumu keşfeden ordular domuzların üzerine yanıcı madde sürüp fillerin üzerlerine salarlar ve domuzları canlı canlı yakarlardı.

3. Yarasalar

Yarasalar

amerika ordusunun 2. dünya savaşında yarasaları canlı bomba olarak kullandılar. Yarasaların üzerine uzaktan kumandalı patlayıcı maddeler yerleştirilerek bu hayvanlar sürüler halinde Japonya’ya  gönderildi. Gece olunca toplu patlamalar yaşandı ve amaçlarına ulaştılar.

2. Köpekler

Köpekler

Köpekler insanların her daim yanında olan bir varlıktır. Özellikle Hun imparatoru Atilla savaşlarda özel eğitimli köpekleri kullanan liderlerin başındadır. Teknolojinin gelişmesine rağmen köpekler zekalarıyla savaş meydanlarında yer almaya devam etmiştir.

1. Yunuslar

Yunuslar

amerika’da başlatılan bir programda yunusların zekası askeri alanda kullanılmaya başlamıştır. Yunuslar eğitim gördükten sonra su altındaki mayınları temizliyorlar üzerlerine yerleştirilen bir kamera sayesinde düşmanları gözetliyorlardı. Amerika’dan sonra yunusları tek kullanan ülke Rusya’dır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.