OFPOF

İnsanoğlunun Bilinen 2.5 Milyon Yıllık Serüveni

-
7.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İnsanoğlunun Bilinen 2.5 Milyon Yıllık Serüveni
17.324 izlenme
Ofpofer
-

Yakın tarihten ziyade bu uzun serüvenimizde hayatımıza dair yaşam tarzımızda ve Dünya'ya bakış açımızdaki değişimleri merak edenler için.

İnsanoğlunun dünya'da ki ilk ayak izinden Ay'a bıraktığı ayak izine kadar süren serüvenine insanoğlunun gözünden dış çevreye değil, dış çevreden insan'a bakacağız. Çok uzun süren bu serüveni dönemler halinde incelediğimizde bir noktada hem kendimizi daha iyi tanıyacağız hem de insanoğlunun nasıl değiştiğini göreceğiz. İlk olarak Paleolitik Çağ ile başlayalım.

-

İnsanoğlunun Bilinen 2.5 Milyon Yıllık Serüveni

Paleolitik Çağ insanın diğer canlılardan farklılaştığı dönemi temsil eder.Bu Çağ'da bugüne göre dünya'da çok daha sıcak ve soğuk iklim koşulları yaşandı.İnsanlar bu zorlukları geliştirdikleri kültürleriyle yendiler.Sürekli göçebe halde yaşayan insanlar bulunukları bölgede ki besin kaynaklarını tükettikten sonra oradan ayrılıyordu ve mağaralarda yaşıyorlardı.Aradan 2-2.5 milyon yıl geçmesine rağmen bu istilacı genlerimizden kurtulamadık ve artık Dünya dışısında kaynak aramaya başladık.

Son buluzul çağın bitimiyle birlikte tekrar yaşamın canlandığı Dünyamızda hayat kaldığı yerden devam etmiş ve ardından insanoğlunun kaderini değiştiren yerleşik hayata geçiş başlamış.bir sonra ki yazımda Epipaleolitik ve Neolitik dönemi inceleyeceğiz.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.