OFPOF

Efsane İsimlerin Ölmeden Önceki Son Fotoğrafları

-
2.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Efsane İsimlerin Ölmeden Önceki Son Fotoğrafları
3.059 izlenme
Ofpofer
-

Yaşadıkları toplumda bir değişiklik yaratmış, iz bırakmış, kısaca ölümsüz olan insanların son fotoğrafları.

Yaşadıkları toplumda bir değişiklik yaratmış, iz bırakmış, ölümlerinin ardından on yıllar hatta bazıları yüzyıllar boyunca eserleriyle varlıklarını sürdürecek olan efsane isimler... Onlar sadece yaşadıkları toplumda değil, tüm dünyada tanınıyor ve kendilerinden kuşaklar sonra doğanlarca da tanınan kişiler... Eserleriyle dorukta oldukları dönemlere ilişkin fotoğrafları herkesin hafızalarına kazınmış durumda. Ancak bir de bir şekilde hayata veda etmeden önce çok yakınlarındaki özel kişilerin gördüğü ve bildiği halleri var. Onlardan bazıları da ortaya çıktı. İşte dünyada iz bırakan bu kişilerin ölmeden önceki son fotoğrafları...

1. Lenin

Lenin

Vladimir İlyiç Ulyanov ya da dünyanın bildiği adıyla Lenin. Bolşevik Devriminin lideri, kitleleri büyüleyen hatip... Lenin'in sağlığı, 30 Ağustos 1918'deki Fanya Kaplan olayı sonrasında, yani uğradığı suikast girişimi sonrasında hep kötüye gitti. Lenin'in bu fotoğrafı, 15 Mayıs 1923'te çekildi. Lenin bu fotoğraf çekildiğinde ikinci kez felç geçirmiş ve artık konuşma yetisini de yitirmişti. Lenin, 21 Ocak 1924'te öldü.

2. Hitler

Hitler

Kızılordu Berlin'e girdiğinde sığınağına tıkılıp kalan Hitler'in 30 Nisan 1945'teki ölümünden iki gün önce çekilen son fotoğrafı.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.