OFPOF

Dünya Tarihinin En Kanlı Savaşı Olan 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyenler

-
3.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünya Tarihinin En Kanlı Savaşı Olan 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyenler
0 izlenme
Ofpofer
-

Birçok sivilin ve soykırım yapıldığı çocukların annesiz babasız bir şekilde büyüdüğü bir savaş...

Dünyanın en kanlı ve soykırımlı mücadelesi olan 2. dünya Savaşı. Bu savaşta 6 yılda 40 milyona aşkın insan ölmüş 50 milyondan fazla insan da ağır veya hafif kalıcı veya geçici yaralanmalara maruz kalmıştır. Bu savaşta en çok ölüm Avrupa ülkeleri ile iki defa atom bombasına maruz kalan Japonya vermiş olup Japonya’da hala kimyasal bir etki görülmektedir.

Nazi Almanyası (1935-1945)

Nazi Almanyası (1935-1945)

Bir lider düşünün küçük yaşlarda babasından gördüğü şiddet üstüne üstün annesinin ölümü bunlar olmamış gibi akademik kariyerinden uzaklaşmış bir insan.

İşte Nazi Almanyasının doğuşu bu olaylarla temel atılmıştır. Almanya 1. dünya Savaşında büyük bir yenilgi ile ağır anlaşmalarla parçalanmış bir ülke olmuştur.
Paris Barış Konferans'ında savaşı sonlandıran ve kendi çöküşünü hazırlayan anlaşmayı imzalayan Almanya'nın sonu gelmişti. Fakat bir lider vardı, Almanya'nın çöküşünü görmüş Almanya için savaşmış bir kişi; onun adı Adolf Hitler. Alman vatandaşları  Adolf Hitleri Nazi düşüncesinde üstün ırk görerek adeta ona tapıyorlardı ve Führeri Almanya'yı üst düzey ülkeler arasına sokacağına inanıyorlardı. Nazi Almanya'sının 1 Eylül 1939'da Polonya'ya savaş açıp 1 haftalık bir direniş ile alması ve orda Yahudi soykırımı yapması SSCB'nin hiç hoşuna gitmiyordu işte dünyanın en kanlı savaşı böyle başladı.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği / SSCB (1922-1991)

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği / SSCB (1922-1991)

Josef Stalin ile Dünyanın en kanlı savaşına 1941 yılında giren SSCB. Polonya'nın alınmasıyla ve orada yapılan soykırıma karşı gelmesi ülkeler arası tansiyonu yükseltmiştir. 23 Ağustos 1939 yılında Nazi Almanya'sı ile SSCB arasında imzalanan Saldırmazlık paktı anlaşması ile Naziler ile arası düzelen SSCB (En azından şimdilik) biraz olsun rahatlamıştı. Fakat Nazi Almanya'sının 23 Ağustos 1942'de girmesi üzerine anlaşma bozulmuş ve savaş başlamıştır. Daha sonra ne mi oldu? SSCB'nin Berlin'e girmesi ile kanlı savaş böylelikle bitmiştir.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.