OFPOF

Youri Tielemans Monaco’ya Transfer Oldu

-
227
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Youri Tielemans Monaco’ya Transfer Oldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Manchester City ve Manchester United kulüplerinin de peşinde olduğu Youri Tielemans Monaco’yu seçti.

Pro League takımlarından Anderlecht'te forma giyen ve orta saha mevkiisinde görev yapan Belçikalı milli futbolcu Youri Tielemans, henüz genç yaşta takımının tüm kulvarlarında forma giymesi ve iyi performans göstermesi ile tanınmaya başlamıştı.

RSC Anderlecht altyapısından yetişen ve 1 Tem 2013 tarihinden bu yana RSC Anderlecht takımının A takımına yükselen Youri Tielemans, son 4 yıldır oldukça etkili bir performans sergiliyordu.

Genellikle merkez orta sahada görev alan Youri Tielemans, ön libero ve on numara pozisyonlarında da ihtiyaç halinde kullanılabiliyor.

Her iki ayağını da güçlü bir şekilde kullanabilen Youri Tielemans göstermiş olduğu performans ile yıllardır hem Ada hem de dünya futbolununun yakın takibine girmeyi başarmıştı. Özellikle de bu sezon toplamda 53 defa forma giymeyi başarmış ve 2’si Şampiyonlar Ligi’nde olmak üzere 18 defa ağları sarsmayı ve 15 defa da takım arkadaşlarına asist yapmayı başarmıştı.

Özellikle de Manchester City ve manchester united  kulüplerinin yakın markajında olan Belçikalı genç oyuncu, 1 Tem 2017 tarihinde resmileşecek şekilde 25 milyon euro bonservis bedeli ile son Şampiyonlar Ligi yarı finalisti Monaco’ya transfer oldu. Dün Monaco kulübü tarafından resmi şekilde açıklanan transfer hem web sayfa girişinde hem de basın açıklamasında yer aldı. Bu transfer daha şimdiden taraftarlar tarafından heyecan verici olarak tanımlandı.

Kaynak: espnfc.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık