OFPOF

Ünlü Teknik Direktör Fabio Capello Çin'e Gitti

-
254
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ünlü Teknik Direktör Fabio Capello Çin'e Gitti
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın en ünlü kulüplerinde teknik direktörlük yaptıktan sonra bir süre kendisine izin veren Capello yüksek bir ücretle Çin'den bir takımla anlaştı.

Real Madrid ve AC Milan gibi dünyanın en büyük kulüplerinde teknik direktörlük yapıp sayısız başarılar elde eden Fabio Capello ardından İngiltere Milli Takımı'nı çalıştırmıştı. İngiltere ile bir türlü istediği başarıları elde edemeyen Capello milli takımda hiç kupa kaldıramadı. Daha sonra gelen baskılar üzerine görevinden istifa eden Fabio Capello Rusya milli takımına gitmiş oradan da ayrılıp bir kenara çekilmişti. ünlü teknik direktör Çin'in Jiangsu Suning takımından gelen yüksek ücretli teklife hayır diyemedi ve Çin'e gitti.

Bundan sonraki kariyerine Çin'de devam edecek olan Fabio Capello Jiangsu Suning takımı ile anlaştı. 2015 yılından beridir bir takım çalıştırmayan Capello vatandaşları Marcello Lippi ve Fabio Cannavaro gibi Çin takımlarından birini teknik direktör oldu. Jiangsu Suning takımı Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak Capello ile anlaştıklarını duyurdu.

Jiangsu Suning Twitter hesabından; "Bugün Bay Fabio Capello ile bir sözleşme imzaladık, kendisi artık yeni teknik direktörümüz oldu. Çin'e Hoşgeldin Fabio Capello." şeklinde bir açıklama yayınladı. Capello yakın zamanda Çin'e gitmesi bekleniyor.

 

kaynak: eurosport.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık