OFPOF

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar

-
515
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar
0 izlenme
Ofpofer
-

Pankartlarıyla, sloganlarıyla, şovlarıyla isim yapmış, dünyanın en iyi taraftar grupları...

BAJEN FANS : HAMMARBY IF 

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-su538u3tap

İsveç'in önde gelen taraftarlarındandır. Yaklaşık 10 bine yakın üyesi vardır. Görev dağılımı ve teşkilatlı bir yapısı vardır. Kareografi ve meşale şovu konusunda güzel işlere imza atıyorlar.

LEGİA WARSWAZA

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-blpg4adkdk

   Kareografi ve meşale şovunda zirveye oynayan taraftarlardandır. Meşaleyi sadece şov amaçlı kullanıyorlar. Sahaya atmamaları dikkat çekici bir nokta. Polonya'nın bu ateşli tribünü son dönemlerde oldukça gündemdedir. Kimseye eyvallahı olmayan bir gruptur. Uefa'yı eleştiren bir kareografi yaparak tüm dünyanın dikkatini çekmişler, beğeni toplamışlardır. Üyeleri genelde beyaz kar maskesi kullanır.

FEYENOORD

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-f479a4m79j

   Feyenord 2016/2017 sezonunu şampiyon olarak tamamlarken kuşkusuz en büyük silahları tribündeki 12. adamdı. Sahada rakibe cehennemi yaşatacak derecede bir baskı oluştururlar. Hollanda'nın en tutkulu taraftarıdır ama görsel şovlarından ziyade şiddet olaylarına karışmasıyla anılır.
THE KOP: LİVERPOOL

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-52e04m47fe

  The Kop, İngiltere'nin gözde kulübü Liverpool'un taraftar grubudur. Üyeleri liman işçilerinden oluşmaktadır.Tribün ismini şurdan almaktadır; zamanında Liverpool'dan giden askerler savaş sırasında bir yeri ele geçiriyor. Buraya Kop adını veriyorlar. Şehre döndüklerinde ise bu ismi Liverpool kale arkasına veriyorlar. Tüm dünya tarafından bilinen "You will never walk alone" bestesiyle özdeşleşmişlerdir. Her maçta, hep bir ağızdan söylerler. Agresif tribinlerin aksine Kop daha duygusal, romantik denilebilecek bir tribündür.

GROBARİ: PARTİZAN

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-wrzl84wlo0

   Aşırı Sırp milliyetçilerinden oluşmaktadır. Grobari, "mezarcılar" anlamına gelmektedir. Grup üyeleri genellikle sabıkalı kişilerdir. Silah kullanmaktan çekinmezler. Balkanların en tehlikeli taraftar grubudur. Yürek yiyip gidilmesi gereken deplasmanlardandır.

GATE 7: OLYMPİAKOS

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-75dccnfyuo

   Yunanistan'ın etkili taraftarlarındandır. Meşale ile güzel şovlara imza atmışlardır. Çıkardıkları yüksek sesle rakibin dizlerini titretirler.

   Grubun adı ilk başta Gate 7 değildi.Trajik bir hikayeden sonra bu adı almıştır. Anlatılana göre bir olay sırasında herkes çıkış için 7 numaralı kapıya yöneliyor. Ancak kapı açılmıyor, izdiham oluşuyor. Sonucunda 21 taraftar hayatını kaybediyor. Bu olay üzerine Gate 7 ismini alıyorlar.  Her maç hayatını kaybedenlere saygı olarak 21 tane koltuğu boş bırakırlar. Bu günümüzde de devam etmektedir.

GREEN BRIGADE: CELTIC

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-iypx8sjbzy

   İskoçya'nın en köklü ve büyük kulübü olan Celtic'in taraftar grubudur. Tribünlerde İrlanda bayrağı eksik olmaz. Her maç stadı tıka basa doldururlar. Renkli şovlara imza atarlar. 

 CURVA SUD: MİLAN

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-pvppgxtdih

   Güney kale arkası anlamına gelir. Her ne kadar eski günlerinde olmasa da hala İtalya'nın büyük tribünlerindendir. El yapımı bez pankartlar, sopalı pankartlar simgelerindendir. Duruşu olan bir tribündür. Takımın kötü gidişatı sonrası oyuncuları karşılarına dizip hesap soracak güce sahiptir.

 SARI DUVAR: DORTMUND

Spor Tutkusu: Tribüne Hayat Veren Holiganlar-mpl12ynhxi

   Onlardan bahsetmeden olmaz.Dortmund'un yıkılmaz kale arkası! Tribünün koltuksuz ve dik bir yapısı olması sebebiyle adeta insan seli görünümü yaratıyor. Ekran başında izleyenlere bile mükemmel bir atmosfer hissettiriyorlarsa stattakilerin halini siz düşünün..

   Kareografi konusunda çıtayı yükselttmişlerdir. Yukarıdaki kareografinin aynısını sadece sarı ve siyah giyinerek, başka hiçbir şey kullanmadan oluşturmuşlardır. Kale arkasındaki bu mükemmel görüntü 90 dakika boyunca durmuştur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık