OFPOF

Portekiz, Lider Tamamlamayı Başardı

-
295
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Portekiz, Lider Tamamlamayı Başardı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Portekiz, İsviçre'yi mağlup ederek 2018 FIFA Dünya Kupası'na direkt katılma hakkı kazandı.

Avrupa Elemeleri 1. Tur Grup B’de mücadele eden ve genel olarak eleme sezonunu rahat tamamlayan Portekiz aynı puandaki İsviçre ile birincilik mücadelesi veriyordu. Son karşılaşmaya kadar ise büyük mücadelede sahne alan ikili son maçta liderlik için savaşacak ve İsviçre’ye beraberlik dahi yetecekti.

Ancak Portekiz mutlak kazanmak zorundaydı yoksa Play-off mücadelesi vermek zorundaydı.

Son maça dek hiç mağlup olmamış bir İsviçre ile karşı karşıya gelecek Portekiz her ne kadar maç öncesinde favori olsa da karşılaşmanın öneminin farkındaydı.

Maça genel olarak önde götürmeye başlayan Portekiz'in yoğun baskılarından sonra İsviçreli oyuncu Johan Djourou kendi kalesine topu göndererek rakibe büyük bir koz verdi. Bunun üzerine oyununu daha rahat ilerletmeye başlayan Portekiz milli takımı Ronaldo’nun da etkisi ile hücumda daha iyi işler yapmaya başladı ve 57. dakikada Andre Silva’nın golü ile rahatlayarak skoru 2-0’a getirdi ve rahat bir nefes alarak maç sonuna kadar üstünlüğü korumayı başardı. Normal süre ardından uzatmaları da topu ceza sahasına getirtmeden tamamlayan Portekiz, türk hakem Cüneyt Çakır’ın son düdüğü ile dünya Kupası 2018’e adını yazdırmayı başardı.

Kaynak: espnfc.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık