OFPOF

Kariyerinde Yükselmeye Devam Eden Yetenekli Futbolcu Nuri Şahin Hakkında 8 Önemli Bilgi

-
4.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kariyerinde Yükselmeye Devam Eden Yetenekli Futbolcu Nuri Şahin Hakkında 8 Önemli Bilgi
0 izlenme
Ofpofer
-

Nuri Şahin, kariyerini Borussia Dortmund'da sürdürmekte olan Almanya doğumlu Türk milli futbolcudur.

Borussia Dortmund altyapısından yetişen ve futbol hayatını hala bu takımda sürdüren Nuri Şahin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

1988 Almanya doğumlu olan futbolcu aslen Kırşehirli bir ailenin çocuğu. Bir gazeteye konuşan futbolcu kendisi ve Milli Takım arkadaşları hakkında samimi açıklamalarda bulundu. 

1. Borussia Dortmund ile yıldızlaşmıştı...

Borussia Dortmund ile yıldızlaşmıştı...

Borussia Dortmund takımıyla başarılı olan futbolcu, devlerin dikkatini çekmekte gecikmedi.

2. Real Madrid forması da giymişti...

Real Madrid forması da giymişti...

2011 yılında 10 milyon€ bonservis bedeliyle Real Madrid'e transfer oldu. Burada işler kendisi için iyi gitmeyince kiralık olarak adaya doğru yola çıktı...

3. Liverpool günleri...

Liverpool günleri...

İspanya'da geçirdiği 1 sezonun ardından kiralık olarak Liverpool'a gönderilen Nuri, İspanya'da olsun, İngiltere'de olsun Almanya'daki oyununa hiçbir zaman yaklaşamadı. 

4. "Milli Takımı bıraktım çünkü bu bir bayrak yarışı..."

"Milli Takımı bıraktım çünkü bu bir bayrak yarışı..."

Futbola başlerken en büyük hayalinin Milli formayı giymek olduğunu söyleyen Nuri Şahin, "Ben, gelişimin gerekliliğine ve değişimin gücüne inanırım." diyerek ekledi. "Milli formayı giyerken  her seferinde aynı gururu hissettim ama bu bir bayrak yarışı." dedi.

5. Bu jenerasyon başarır!

Bu jenerasyon başarır!

Kendisine verilen şansların yeni gelen gençlere verilmesi için ayrılması gerektiğinin altını çizen Nuri, iyi bir planlamayla 10-15 yıl Türkiye Milli formasını giyecek bir jenerasyona sahip olduğumuzu söyledi.

6. "Liderlik ve insan yönetimi kitaplarına yöneldim"

"Liderlik ve insan yönetimi kitaplarına yöneldim"

Bir gazete söyleşisinde eğitime verdiği önemi vurgulayan 30 yaşındaki futbolcu, Harvard Üniversite'ne yaptığı başvuru için heyecanlı olduğunu, kabul edilmesi durumunda futbolla eğitimi beraber yürüteceğini söyledi.Son zamanlarda ilerleyen yaşıyla beraber okuduğu kitapların değiştiğini, "Liderlik ve insan yönetimi kitaplarına yöneldim" sözleriyle ortaya koydu.

7. "Cenk başarılı olacaktır..."

"Cenk başarılı olacaktır..."

Türkiye Milli Takımı'nda beraber forma giydiği oyuncularla ilgili olarak "Oğuzhan, benim gözümde en iyi türk futbolcu" diyerek bu oyuncuya olan beğenisini dile getiren Nuri Şahin, 'Beni tanıyan eski teknik direktörlerimden biri arasa bir Türk futbolcu tavsiye etmemi istese kesinlikle Oğuzhan'ı tavsiye ederim." derken, Cenk Tosun için ise "Türkiye'de kendisini onun kadar geliştiren başka bir oyuncu görmedim, Everton'da da başarılı olacaktır" şeklinde konuşarak bu oyuncuya olan güvenini ifade etti. 

8. "Arda Avrupa'da kalmalıydı"

"Arda Avrupa'da kalmalıydı"

"İspanyol Villareal kulübünde forma giyen, Enes Ünal için ise dil öğrenmesini tavsiye ettim" diyen Nuri Şahin, Arda Turan'ın Başakşehir'e transferi hakkında şunları söyledi: "Ben Şampiyonlar Ligi'nde final oynadım kaybettim, Arda'da finalde kaybetti. Ona finali kazanmadan sakın Türkiye'ye dönme demiştim. Sanırım şartlar bunu gerektirdi. Şimdi Abdullah Avcı'yla çalışıyor, onu eski günlerine döndürebilecek bir hoca."   


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.