OFPOF

Iraklı Yıldız Oyuncu Ali Abbas, Wellington Phoenix’te

-
361
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Iraklı Yıldız Oyuncu Ali Abbas, Wellington Phoenix’te
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kariyerinin büyük bir bölümünü A-League’de geçiren Iraklı yıldız futbolcu Wellington Phoenix için ter dökecek.

Wellington Phoenix, A-League'ye dönüş yapan eski Newcastle Jets ve Sydney FC yıldızı Ali Abbas ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

Phoenix'in yeni teknik direktörü Darije Kaleziç'in de ısrarla istediği Iraklı yıldız futbolcu yoğun mesai harcamalardan sonra yeniden A-League’de boy gösterme fırsatını yakaladı.

Ülkesinden ilk olarak 1 Şubat 2009 tarihinde Marconi Stallions kulübüne transfer olan ve 12 Mayıs 2016 tarihine kadar Avustralya A-League’de sırasıyla Marconi Stallions, Newcastle ve Sydney FC kulüplerinde ter döken Ali Abbas ülkesinin de en önemli oyuncularından biri olarak tanınıyor.

30 yaşındaki Iraklı futbolcu kariyeri boyunca Avustralya  A-League’de 132 karşılaşmada forma giydi ve 9 gol 8 asist ile de takımlarına skor katkısı yapma başarısı gösterdi.

Merkez orta sahada genel olarak forma giyen yeni Wellington Phoenix yıldızı Ali Abbas sol bek ve orta saha sol bölgesinde de forma giyebiliyor ve bu sezon yeni teknik direktörü Darije Kaleziç'in onu hangi pozisyonda kullanacağı henüz netlik kazanmış değil. Yıldız oyuncu A-League’e dönüşünü de şöyle açıkladı;

"Kore'den sonra, Irak'ta ve başka ülkelerde çok fazla teklif vardı, ancak A-League'e geri dönmek istedim" dedi.

Kaynak: www.espnfc.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık