OFPOF

Futbolumuzda Zamana Yenik Düşen 8 Şey

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Futbolumuzda Zamana Yenik Düşen 8 Şey
1.306 izlenme
Ofpofer
-

Futbolumuzda zaman içinde kaybolan ve artık olmayan bu şeyler geçmişte kaldı ve hatırladıkça gülümsemeye sebebiyet vermeye devam ediyor.

1. Maçların Öncesinde Stadda Sabahlamak

Maçların Öncesinde Stadda Sabahlamak

Futbolumuzda eskiden maçlar hep gündüz oynanırdı ve biletler gece satışa çıkardı. Haliyle maça girebilmek için gece yarısı taraftarlar stadın çevresinde sabahı beklerlerdi

2. Skorboardları Elle Değiştirmek

Skorboardları Elle Değiştirmek

Eskiden ülkelerde imkan kısıtlılığı futbolda da yaşanırdı, şimdiki gösterişli skorboardların yerinde yeller eserken çoğu stadda gol olduğu zaman tabela elle değiştirilirdi.

3. Bilinmeyen Futbolcu Soyisimleri Ve İsimsiz Formalar

Bilinmeyen Futbolcu Soyisimleri Ve İsimsiz Formalar

Şimdilerde her futbolcunun ismi formasının arkasında yazıyor. türk futbolunda 2000li yıllara kadar futbolcuların soyisimleri pek bilinmezdi. Aynı isimden birkaç oyuncu aynı takımdaysa yaşına göre büyük yada küçük lakabıyla anılırdı.

4. Çim Olmayan Toprak Sahalar

Çim Olmayan Toprak Sahalar

Futbolumuzda hala kanayan bir yara olan sahalarımızın zeminleri eski yıllarda daha da kötü, kelimenin tam anlamıyla rezaletti

5. TSYD,C.Başkanlığı,Başbakanlık ve Donanma Kupaları

TSYD,C.Başkanlığı,Başbakanlık ve Donanma Kupaları

Şimdilerde futbolumuzda yer bulamayan çok sayıda kupa organizasyonları vardı. Üç büyükler sezon öncesi TSYD kupası oynanırken ligin devre arasındada donanma kupası düzenlenirdi.

6. Trübünlerde ki Konfeti Ve Meşale Şovları

Trübünlerde ki Konfeti Ve Meşale Şovları

Zamana yenik düşen olaylardan biri de maçlardan önce konfeti ve meşale şovları yapılmasıydı. Maçın oynanabilirliğini etkileyen bu trübün şovları zaman içinde yapılan düzelenmelerle tarihe karıştı.

7. Kaleciye Geri Pas

Kaleciye Geri Pas

Futbolda zaman içerisinde yaşanan kural değişiklikleri oyunu da etkiledi. 1992 yılına kadar dünya futbolunda kaleciye pas serbestti. Topu eliyle tutan kaleci zamanı bu şekilde eritince kural kaçınılmaz oldu.

8. Devre Arası Ve Maç İçi Röportajları

Devre Arası Ve Maç İçi Röportajları

Şimdilerde ekran başına geçen futbolseverler eskilerden bir nostalji maç izlediklerinde en çok hayrete düştükleri görüntüler hiç şüphesiz o döenmin muhabirlerinin saha içinde cirit attığı anlardı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.