OFPOF

FIFA, Paul Pogba Transferini Mercek Altına Almaya Başladı

-
280
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
FIFA, Paul Pogba Transferini Mercek Altına Almaya Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Temsilcinin 41.39 milyon sterlinlik bir komisyon alacağı iddiaları üzerine FIFA araştırma yapmaya başladı.

Orta saha mevkiinde oynayarak hem defansif hem de ofansif özellikleri ile dünyanın en pahalı ve en iyi oyuncuları arasında yer alan Paul Pogba’nın Juventus’tan manchester united’a rekor transferi FIFA tarafından mercek altına alındı.

Sezon başından bu yana bekleneni bir türlü veremediği düşünülen, sergilemiş olduğu futbol, standart bir futbolcu için çok kabiliyetli ve yetenekli gibi olsa da hem kazandığı hem de biçilen değerinin karşılığı olmadığı düşüncesi aylardır hem adada hem de tüm dünya basınında konuşuluyor.

Öncelikle Juventus forması altında göstermiş olduğu performans sonra da Fransa milli takımı ile yaşadığı başarılı dakikalar Manchester United teknik direktörü Jose Mourinho’nun dikkatini çekmesine yetmişti. 15,08 milyon GBP maaş ve 89 milyon avroluk bonservis ile transfer olan Pogba’nın transferinin gerçekleşmesinde ve para akışındaki iddialardan sonra FIFA detaylı bir araştırma başlattı. Futbolun yönetim organı Fransız yıldız ajanı Mino Raiola'nın 41.39 milyon sterlinlik bir komisyon alacağı iddiaları üzerine ödemelerin ayrıntılarını kulüpten talep etti.

Yöneticilerden biri ise "Sözleşmeler hakkında yorum yapmıyoruz, FIFA, Ağustos ayında transfer gerçekleştiğinden beri belgeleri elinde tutmaya başladı." dedi.

Fransız raporları, FIFA'nın 16 Eylül'den bu yana Pogba anlaşmasını soruşturduğunu iddia ediyor.

Kaynak: thesun.co.uk


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık