OFPOF

Eski Dortmund Teknik Direktörü Tuchel'in, Bayern Münih'e Geçmesi Bekleniyor

-
252
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Eski Dortmund Teknik Direktörü Tuchel'in, Bayern Münih'e Geçmesi Bekleniyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Eski Borussia Dortmund teknik direktörü Thomas Tuchel, Bayern Münih'in baş antrenörü olarak gelmek üzere...

Bavyera kulübünün üst yönetimi, Başkan Uli Çimeni ve CEO Karl-Heinz Rummenigge, 44 yaşındaki teknik direktör ile görüşmelere başladı. Tuchel'in önümüzdeki iki hafta içinde Bayern Münih ekibini devralması bekleniyor.

Tuchel Mayıs ayında Borussia'nın kulüp liderleri Hans-Joachim Watzke ve spor direktörü Michael Zorc gibi isimler ile görüş farklılıklarının ardından Dortmund tarafından görevden alınmıştı.

Bununla birlikte, Bayern liderleri çabuk bir çözümün gerekliliğini gördüler ve Hoeness'in favori tercihi olan Julian Nagelsmann (TSG Hoffenheim) veya Liverpool'un menajeri Juergen Klopp gibi antrenörlerin varlığını beklememe kararı aldılar. Yalnızca 30 yaşındaki Nagelsmann'ın durumunda, yakın gelecekte işbirliği düşünmek için bol zaman olduğu görünüyor.

Şimdilik, kulübün önümüzdeki zorlukların önüne net bir sinyal vermesi gerekiyor.

eski Bayern Münih başkanı Hoeness ise şu açıklamalarda bulundu:

 "Paris'te, beş önemli oyuncuyu, takımın köşe taşlarını kendine karşı kullanmayı başardı, bunu bir antrenör olarak atlatamazsın, çabuk tepki vermek zorundaydık" dedi. Eski Alman forvetçinin aktardığına göre "Hayatta öğrendim, en tehlikeli düşman yatağınızdadır ve bu yüzden tepki vermeliydik "dedi.

Tuchel, sadece Alman kulübünün ana dili değil, aynı zamanda mükemmel bir takım geliştiricisi olarak da görülüyor. 2017 Alman Kupası galibi (Dortmund'la birlikte), güçlü bir karakter olduğu söyleniyor. Bavyera kulüp liderleri ve Tuchel, Bayern'in koç ve kulüp yönetimi arasındaki yakın ilişki şartıyla ilgili konuşmayı sürdürecek.

Kaynak: news.xinhuanet.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık