OFPOF

David Moyes 3 Milyon Sterlinlik Tazminatı Reddetti

-
252
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
David Moyes 3 Milyon Sterlinlik Tazminatı Reddetti
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dün gece Sunderland'den istifa eden David Moyes, tazminat olarak 3 milyon sterlini geri çevirdi.

manchester united futbol kulübünün eski teknik direktörü Stadium of Light'daki sıcak koltuğunda sadece dokuz ay kalabildi.

Sunderland küme düştükten sonra kötü şöhrete sahip olan eski Everton patronu sonunda dayanamayıp istifa etti.

Moyes, Londra'daki bir toplantıda başkan Ellis Short'le Pazartesi günü ayrılma kararını kulübüne bildirdi fakat dört yıllık sözleşmesini erken bitirdikten sonra David Moyes'un 3 milyon sterlin değerinde bir tazminat alması gerektiği anlaşıldı.

Başkan Ellis Short tarafından yapılan bir kulüp açıklamasında şunlar söylendi: "Geçen yaz yaptığı randevu öncesinde David Moyes'un hizmetlerinden çok uzak kaldım ve bu da gidişinin ilan edilmesini herkes için zorlaştırdı."

Premier Lig'den düşmeyi önlemek için kampanya boyunca yorulmak bilmeden çalışan David, karakterini kanıtlayacak bir davranış sergileyerek tazminatsız olarak kulübünü terk etmeyi seçti.

Moyes, sekiz galibiyet ve yedi beraberlikle 43 maçta 28 kez kaybetti. Manchester United ve Real Sociedad'da geçirdiği başarısız bir süreçten sonra kariyerine yeniden başlamayı umut ederek geçen yaz Sunderland'de görev aldı. Ancak takımı, 38 maçın sadece 6'sını kazanarak bu sezonu kötü bir şekilde bitirdi.

Kaynak: eveningtimes.co.uk


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık