OFPOF

Türk Tiyatrolarında Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Oyun

-
225
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Tiyatrolarında Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Oyun
265 izlenme
-

Ülkemizde Devlet ve özel tiyatrolarda oynanan veya oynanmış birbirinden güzel oyunlar.

Ülkemizde her ne kadar tiyatroya gerekli olan önem verilmese de harika oyunlar ve oyunculuklar sergileniyor. İşte o harika oyunculardan harika bir kaç oyun.

1. Woyzeck Masalı

Woyzeck Masalı

Erdal Beşikçioğlu'nun sahipliğini yaptığı Tatbikat Sahnesinde sergilenen oyun bir Rock Müzikali olmakla beraber harika koreografisiyle göz dolduruyor. Berkan Şal, Burcu Özberk gibi oyuncuların da bulunduğu oyunun yönetmeni yine usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu.

2. Grönholm Metodu

Grönholm Metodu

2015-2016 Sezonunda Ankara Devlet Tiyatrolarında oynanmaya başlanan oyunun yönetmeni Sinan Pekinton. Oynanan sezon içerisinde kapalı gişe olarak sergilenen oyun aynı zaman da acımasız iş dünyasının zorluklarını konu alıyor. 2016-2017 sezonunda da Ankaralı Tiyatro severlerle buluşacak oyunu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

3. Kurban

Kurban

İzmir Devlet Tiyatrolarının neredeyse tek sahnesi olan Konak sahnesinde sergilenen oyun sergilendiği sezon içerisinde yine kapalı gişe oynanmış harika bir oyundur. Oyun geçmiş zamanların zorluklarını ve törelerini ele alarak bazı durumları gözler önüne seriyor.

4. Bir Delinin Hatıra Defteri

Bir Delinin Hatıra Defteri

Uzun yıllardır Ankara Devlet Tiyatrolarında ve ara ara yaptığı turnelerle Türkiye'nin farklı yerlerinde kapalı gişe olarak oynanan oyun büyük bir ilgi toplamış şu an ise yine Erdal Beşikçioğlu tarafından Tatbikat Sahnesinde sergilenmekte.

5. Kontrabas

Kontrabas

Yine uzun yıllardır oynanan oyunlardan olan Kontrabas bir müzisyen üzerinden toplumun, bireyin, müziğin, cinselliğin, hiyerarşinin ve pek çok şeyin dedikodusunu yapıyor. oyun Ankara Devlet Tiyatrolarında sergileniyor.

6. Mezarsız Ölüler

Mezarsız Ölüler

Bir grup direnişçinin hikayesini anlatan Mezarsız Ölüler oyununda Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu, Ayça Eren, Berkan Şal gibi oyuncular da görev alıyor. Tatbikat Sahnesinde özel olarak oynanan oyunu Ankara İstanbul ve turne zamanlarında Türkiyenin farklı yerlerinde izleyebilirsiniz.

7. Neşe 'Dert'Aşk

Neşe 'Dert'Aşk

oyun Neşet Ertaş’ın gerçek hayat hikayesinden ve kendi türkülerinden yola çıkılarak, yazar tarafından yeni bir kurguyla kaleme alınmıştır. Büyük bir ilgi gören oyun 2016-2017 Sezonunda da Ankara Devlet Tiyatrolarında sergilenecektir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.