OFPOF

Paslanmaz Sanat Sergisinden Etkileyici Fotoğraflar

-
124
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Paslanmaz Sanat Sergisinden Etkileyici Fotoğraflar
349 izlenme
Ofpofer
-

"Paslanmaz sanat" sergisi konuklarını ağırlamaya başladı. Paslanmaz sanatla buluşuyor.

Birçok ülkeden 20 ye yakın sanatçının eserlerini sergilediği sergi sanat severlere kapısını açtı.  Vehbi koç müzesinde yapılan sergi tamamen paslanmaz borular ve paslanmaz tesisatlarda kullanılan ekipmanlar ile yapılan eserlerden oluşmakta. Sergilenen tüm eserler sanayide paslanmaza şekil vermek amaçıyla kullanılan aletlerle ortaya konmuş.

Birçok ünlü sanatçının paslanmaz borulara hayat verdiği sergide gerçek ve sürreal bir çok çalışma yer almakta. bu eserlerden bir kısmı türk sanatçı Ömer Faruk Şimşek'e ait. Ömer Faruk bey sergiye 11 farklı eserle katılmış ve en çok ilgi gören sanatçılardan arasına girmiştir. 

normandiya çıkartması

normandiya çıkartması

Ömer bey bize bu eserinin ilham kaynağının er rayn'ı kurtarmak filminde ki çıkartma sahnesinden esinlenerek yaptığını söyledi.

Pentagon

Pentagon

Bu eserindeyse sanatçı ilham kaynağının Amerikan savunma bakanlığı binası olduğunu ve bu binayı kendi yorumunuda katarak yeniden canlandırdığını söyledi.

Alev

Alev

sanatçı bu eserini kısa ama bir o kadar anlamlı şu sözlerle anlattı. Bir metal nasıl olurda bu kadar ateşli bakar.

Splinter

Splinter

Bu eserse ünlü çizgi film Ninja Kaplumbağaların ustası splinterdan esinlenerek ortaya konulmuş.

Murtaza

Murtaza

Bu eserin adı tamamen bir rastlantı sonucu ortaya çıkıyor. Eser yapım aşamasında büyük zarar göreceği bir kazadan murtaza adlı bir kişi tarafından kurtarılıyor. sanatçı böylece Murtaza beyin eserin isim babası olduğunu söylüyor.

Fiskos

Fiskos

Adından da belli olduğu gibi bu eser tamamen ev yaşantısının bir sonucu ortaya çıkmış. Fiskos masadan esinlenen sanatçı eseri evinde masa olarak kullandığını da eklemeden edemiyor.

Sıkıntı

Sıkıntı

Evde gözüne boş gelen duvarı değerlendirmek isteyen sanatçı birşey almak yerine birşey yapmayı terçih ettiğini söylüyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.