OFPOF

Zayıflamak İçin 4s Kuralı! Zaman Kaybetmeden Denenmesi Gereken Sağlıklı İpuçları

-
724
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zayıflamak İçin 4s Kuralı! Zaman Kaybetmeden Denenmesi Gereken Sağlıklı İpuçları
338 izlenme
Ofpofer
-

Zayıflamak için sayısız yol deneyenler için vazgeçilmez ve etkili bir yol. Sadece biraz ciddiyet ve planlı yaşam ile mümkün.

Kilo sorunu çocuk, genç ve yaşlı demeden çoğumuzun başa çıkamadığı bir sağlık sorunu haline geldi. Şüphesiz bu sorunlarla başı dertte olanlar, bir an önce bu sorunlardan kurtulmanın yollarına bakacak. Ancak yanlış yoldasınız. "Bir an önce" olmasını istediğiniz şey, sonrasında sorunları iki katına çıkarabilir. Kısacası zayıflamanın temel felsefesi "Sağlıklı zayıflamak" olmalı. Bu altın kural ile yola başlarsak, güzel yerlere geleceğimiz kesin görünüyor.

1. Sebze

Sebze

Sebze tüketimi hatırı sayılır bir etki yaratır kilo vermede. Ancak pişirme teknikleriyle desteklenmesi şart. Uzmanlar protein değerini kaybetmeden beslenmenin tek şartının haşlanarak ya da çiğ tüketilmesini öneriyor.

2. Su

Su

Su, tartışılmaz bir kilo verme yöntemidir. Ancak tek başına uygulanması bir fayda sağlamaz. Normal şartlarda yetişkin bir insanın günde yaklaşık 2-2,5 litre su tüketmesi gerekir. Kilo vermek isteyenler ise bunun yanında sıvı gıdaları da tüketmelidir.

3. Cinsellik

Cinsellik

Düzenli bir cinsel ilişki kilo vermede etken faktör. Ancak tek başına yeterli değil.

4. Balık

Balık

Balık tüketiminin de kilo vermedeki etkisini göz ardı etmemek gerek. Uygun pişirme koşullarında tüketilen balık, hem besin değerini koruyor, hem de sağlıklı kilo vermede muhteşem bir etkiye sahip oluyor. Izgara ve bol soslu tüketilen balık, tam tersi kalori deposu. Buna dikkat edin.

5. Karbonhidrat

Karbonhidrat

Yoğun karbonhidratlı besin ve et tüketimine de dikkat edilmeli. Hiç tüketmeyin demiyorum tabii ki. Dengeli ve sınırlı.

6. Spor

Spor

Düzenli ve kısa süreli yapılan spor aktiviteleri, kilo vermede olağanüstü bir etkiye sahip. "Evde gün boyu çalışıyorum zaten" deyip de kendinizi kandırmayın. Disiplinli ve programlı spor aktivitelerinden bahsediyorum.

7. Pilates, fitness, koşu

Pilates, fitness, koşu

Farklı spor aktiviteleriyle de bölgesel bazda kilo verme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Ancak hepsini bir arada değil de farklı zamanlarda denemeniz, faydanıza.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.