OFPOF

Zararları ve Çözümü ile: Uyku Esnasında "Diş Sıkmak"

-
3.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zararları ve Çözümü ile: Uyku Esnasında "Diş Sıkmak"
0 izlenme
Ofpofer
-

Bu; uyku esnasında istemsizce yapılan bir davranış şeklidir. Bu davranışın temel sebebi ise strestir... Fakat dahası var. Yaklaşın!

Diş sıkma Parafonksiyonel (fonksiyon dışı alışkanlıklar) dediğimiz, gün boyu yaşanılan stresin bize uyku sırasında veya gün içinde farkında olmadan yaptığırdığı bir eylemdir.

Stresin etkisi...

Stresin etkisi...

Stresten kaynaklanan birtakım istemsiz davranışlarımız vardır. Diş sıkma, diş gıcırdatma, tırnak yeme gibi eylemler bizlerin tamamen farkında olmadan yaptığımız eylemlerdir...

Zararları

Zararları

Gün boyu evde, işte veya okulda yaşadığımız stres, istem dışı davranışlar sergilememize neden olur. Geceleri dişlerimizi sıkmamız ise farkında olmadan çene, boyun ve baş ağrılarına neden olur. Gün içinde kafatasınız ağrıyorsa bunun da nedeni gece sıktığınız dişleriniz olabilir. 

Diş sıkma istemsiz bir davranış biçimi olsa da hem dişlerimize verdiği zarar hem de psikolojik olarak etkilemesi nedeniyle bizleri adeta zorlamaktadır. Stresle başa çıkmanın en güzel yolu yoga tarzı beden ve zihni dinlendirecek sporlardır. Diş kontrollerini düzenli yaptırmak da stresi yenmenize yardımcı olacaktır. Diş direkt olarak beyin ile bağlantılıdır. Dişinizdeki bir çürük, başınızın ağrımasına gözünüzün seğirmesine neden olabilir. 

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.