OFPOF

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!

-
196
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!
84 izlenme
Ofpofer
-

Bu yaza daha sağlıklı girin ve yaz boyunca uygulayacağınız bu detoksla hep zinde kalın kilo verin ve vücudunuzu yenileyin.

Aranızda detoks yapmayı aç kalmak olarak algılayanlarınız olabilir. Hayır! Detoks yapmak aslında vücudumuzun asit-baz dengesini sağlayarak toksinlerden arınmaktır. Vücudumuzdaki zararlı toksinler ödeme, şiş hissetmemize hatta bazen çok hızlı kilo almamıza sebep olabilir. Kış aylarından güneşli yaz aylarına geçerken, vücudumuzun zararlı toksinlerden arınıp; sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermemize yardımcı olacak güzel bir karışım vereceğim. Ayrıca bu karışımı tüketirken vücudumuza yararlı olabilecek birkaç püf noktası paylaşacağım.

Öncelikle;

Yürümekten Korkmayın!

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-iaq8l9gaoc

Yürüyüş mesafesinde olan her yere yürüyerek gidin. spor yapın ve bunu hayatınızda düzenli bir alışkanlık haline getirin.

Su İçin!

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-6747yvj3ir

Yaz aylarına adım attığımız için günde en az 2,5 litre su için ve bu suyun mümkünse en az 1 litresi alkali su olsun.

Öğünlerinizi Küçültün!

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-e86bjisgia

Öğünlerinizi küçültür ve her öğününüzü yarım saat ayırarak yerseniz (yarım saate yayın ve her lokmayı uzun süre çiğneyin) hem miğdeniz açısından hem de vücudunuz açısından çok yararlı olacaktır.

Kuru Meyve ve Çerez Yiyin!

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-8scrbaz8j2

Öğün aralarında günde bir avucu geçmeyecek şekilde çerez yiyin ve yine abartıya kaçmamak şartıyla kuru meyve tüketin. İkisini berabet tüketmenizde yarar vardır. Hem tokluk hissi sağlayacaktır hem de bağırsaklarınızın düzene girmesine yardımcı olacaktır.

Taze Meyve Sebze ve Yoğurt Tüketin!

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-pvr4jhvi8q

Yoğurdun hayatınızda önemli bir yeri olsun ve her gün mutlaka en az bir kase yoğurt tüketin. Hatta taze meyvelerle yoğurdunuzu süslediğinizde mühteşem bir tatlı haline gelecektir ve sizi hem tatmin edecek hem de şekerden uzak kalmanıza yardımıcı olacaktır.

3 Beyazdan Uzak Durun!

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-4lq0x0rppa

Tuz, beyaz un ve şeker. Tuz vücudumuzun asit baz dengesini bozar ve zararlı toksinlerin birikmesine neden olur. Beyaz un yerine tam buğday unu ile yapılmış ekmekleri tercih edin ve günlük 4 dilimi aşmayın (akşam yemeklerinde ekmek tüketmemeye çalışın). Şekeri mümkünse komple hayatınızdan çıkarın. Özellikle yaz aylarında şekerli yiyecekler yerine tüketebileceğimiz bu kadar çok seçenekte meyve varken vücudunuzu şekersiz bir hayata alıştırmak zor olmayacaktır.

Gelelim Detoksumuza;

Yaza Sizi Canlandıracak Vücudunuzu Yenileyecek Muhteşem Bir Detoks ile Merhaba Deyin!-z3bj6kqga8

  • 2 ADET SALATALIK
  • TAZE NANE
  • MAYDANOZ
  • 2 ADET YEŞİL ELMA
  • 1 ADET HAVUÇ
  • 2 ADET LİMON
  • ZENCEFİL
  • ANANAS
  • ISPANAK

Bu malzemeleri sabahtan kaynatıp güniçinde tüketiyoruz sonra içine doğradığımız besinleri yiyebiliriz. Ama bu detoksu uygularken kesilikle yukarıda saydığım maddelere dikkat ediyoruz planlı bir şekilde öğünlerimizi tüketiyoruz ve en geç akşam saat 7de bütün öğünlerimizi tüketmişoluyoruz. 7 den sonra içeceğimiz limonlu yeşil çay ya da iki adet kayısı, 1 yemek kaşığı yoğurt veya alkali su tüketmek bize yatacağımız saate kadar yardımcı olacaktır. Unutmayın bu saydıklarımı alışkanlık haline getirip yaşam şeklinizi bu yönde değiştirmezseniz pek bir yararı olmayacaktır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık