OFPOF

Yaza Formda Girmenizi Sağlayacak Mucizevi Diyet: "Süt Diyeti"

-
957
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaza Formda Girmenizi Sağlayacak Mucizevi Diyet: "Süt Diyeti"
0 izlenme
Ofpofer
-

Süt diyeti sayesinde dengeli bir şekilde kilo verirken en zorlu bölge olan göbek yağlarından süt ve tarçının mükemmel uyumu ile kurtulabilirsiniz.

Kalsiyum kaynağı "Süt diyeti"

Kalsiyum kaynağı "Süt diyeti"

Fazla kilolarınızdan kurtularak yağlarınızı yok etmek için sütten yararlanabilirsiniz. Yapılan araştırmalar, sütün içerisinde kalsiyum olduğundan gün içerisinde alacağınız 400 ml süt ile ayda 2 ila 3 kilo yağ kaybedildiğini gösteriyor.

Süt Hangi Öğünlerde Hangi Miktarlarda Alınmalı?

Sütü gün içinde almanız gereken zamanlar ise şöyle: Kan şekerinin düştüğü öğleden sonraki ara öğün ve gece uykudan önce alınacak bir bardak tarçınlı süt, yüzünüzde gülücükler açtırmaya yeterli olacaktır. Alacağınız süt tabi ki şekersiz olmalı.

İçerdiği vitaminler bakımından zengin olan sütün bildiklerimiz dışında kemik yapısını güçlendirmesinden tansiyon düzenine yardım etmesine kadar vücuda çok sayıda faydası var.

Tabi ki hala bilmediğimiz taraflarıda var ve onlar da yeni yeni keşfediliyor. Sütün en yeni mucizevi faydası ise gün içinde tarçın kabuğu ile birlikte alacağımız 400 ml süt ile fazla kilolardan kurtulmak.

Neden tarçın kabuğu?

Neden tarçın kabuğu?

Çünkü sütün etkisini artırıyor. Göbek yağlarına, gün içinde tarçın ile birlikte 400 ml süt tüketerek veda edebilirsiniz. Dünyaya gözlerimizi açar açmaz ilk tanıştığımız ve hayata tutunmak için vücudumuzun en temel besin maddesi olan süt şimdi de estetik açıdan bize yardımcı oluyor. İçerdiği vitaminler tam da vücudumuz için yeterli olacak doz da. Sütün yaklaşık % 86'sı sudan oluşuyor. 

Kilo verirken bir kaç şeye dikkat etmek gerekli!

Kilo verirken bir kaç şeye dikkat etmek gerekli!

Kilo verirken denge şart. Bu dengede karbonhidrat, protein ve yeterli kalsiyumun alınması da var. Bunlara baktığımız  zaman bu üç dengenin sütte mevcut olduğunu görüyoruz. Gün içinde yaptığımız  yanlış besin seçimleri, karbonhidrat bakımından  yoğun olarak beslenme tarzı gibi nedenlerle kan şekerimizi birden düşürüp yükseltebiliyoruz.

Gün içerisinde olan bu tarz dalgalanmalar vücut insülinlerimizi de etkilediği için kısa bir zaman sonra karın ve basende yağlanma ile birlikte kilo artışı geliyor. Şimdilerde sebze yiyerek zayıflama algısı pek rağbet görmüyor. Çünkü proteinin çok az alındığı beslenme tarzı kilo vermeyi zorlaştırmasının yanında beraberinde kas - vitamin-mineral kayıpları gibi sorunlar ortaya çıkarıyor. Bu sebeple proteini mutlaka gün içinde almamız lazım.

30 günde etkisini gösterir, ama nasıl?

30 günde  etkisini gösterir, ama nasıl?

Metabolizmadan kaynaklanan bir sıkıntı yoksa 30 gün boyunca düzenli olarak gün içinde tarçın ile alacağınız 400 ml süt ile ay sonunda 2-3 kg yağ attığınızı göreceksiniz. Sütün bebeklerin büyümesindeki mucizevi etkisinin yanına, şimdi de bizim yüzümüzü güldürecek, bizleri aynalarla barıştıracak etkisinin keşfedilmesi ne güzel.

Tarçın ile birlikte tüketin!

Tarçın ile birlikte tüketin!

Yukarıda belirttiğimiz gibi tarçın etkiyi artırıyor. Açlık ile tokluk şekerlerini dengede tutuyor. Sütte laktoz intoleransı olduğundan bazı bünyelerde gaz yapar, bu tür sıkıntısı olanlar laktozsuz süt tüketebilir, ılık olarak alınan sütün de gaz yapmadığı bilinmektedir.

Gece yatmadan mutlaka!

Gece yatmadan mutlaka!

Gece yatmadan evvel alacağımız tarçınlı süt sabah aç karnına uyanmamızı da önlüyor.

Sağlıklı bir zayıflama için süt şart!

Sağlıklı bir zayıflama için süt şart!

Sağlıklı bir zayıflama için gıdaları ilaç gibi ölçülü almamız, spor olarak en azından yürüyüş yapmamız ve süt içmemiz şart.

Süt ile sağlıklı kilolar vererek daha fit olmanız dileğiyle!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.