OFPOF

Yatmadan Önce Bir Kase Yoğurt

-
1.9b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yatmadan Önce Bir Kase Yoğurt
893 izlenme
-

Uzun ve sağlıklı yaşamın besinlerinden yoğurdu uzmanlar, gece yatmadan önce yememizi tavsiye ediyor.

Uzun ve sağlıklı yaşamanın en önemli besinlerinden YOĞURT. Yemekle birlikte yenen yoğurdun, bazı yemeklerin besin değerini olumsuz etkileyebildiğini uzmanların ağzından duymak mümkün. Bu yüzden yoğurttan tam bir verim alabilmek ve içindeki minarelleri, vitaminleri alabilmek için yemekten 2-3 saat sonra veya gece yatmadan önce yememiz tavsiye ediliyor. Ve en önemlisi hazır yoğurtların faydadan çok zarar sağladığını söylemek gerek.

1. Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Yapılan bir çok bilimsel araştırma yoğurdun kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Yoğurdun içerdiği kalsiyum ve amino asitler bünyede bulunan fazla yağları yakarlar. Bunun yanında kasları kuvvetlendirir.  Bununla birlikte gereksiz yağların dışarı atılmasında yağ hücrelerine katkıda bulunurlar.

2. Soğuk Algınlığından Korur

Soğuk Algınlığından Korur

Bu konuyla alakalı yapılan bir çok bilimsel çalışma yoğurdun soğuk algınlıklarını önlediğini ortaya koymuştur. Özelikle geceleri düzenli olarak tüketilen bir miktar yoğurt hücrelerin mikroplarla savaşmasını kolaylaştırır. Ayrıca yoğurdun kan hücrelerini güçlendirme özelliğide bulunmaktadır.

3. Yüksek Tansiyonu Önler

Yüksek Tansiyonu Önler

Günlük olarak tüketmemiz gereken tuz miktarını aşmamız durumunda hipertansiyon, böbrek ve kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalimiz yükselir. Yüksek tansiyonda bir çok hastalığın ana sebebidir, özellikle kalp sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Bu yüzden günlük bir kase yoğurt tüketimi hipertansiyonu engeller ve dolaylı olarak bu genel vücut sağlığını korur.

4. Diş Sağlığı İçin Faydalıdır

Diş Sağlığı İçin Faydalıdır

Marmara Üniversitesinde yapılan bir araştırma sonucu, yoğurdun diş mineleri için çok faydalı bir besin kaynağı olduğunu ortaya koymuştur. Bunun yanında yoğurdun bol miktarda içerdiği laktik asitler diş etlerini korumada önemli görevler üstlenmektedirler. Özellikle geceleri düzenli olarak tüketilen bir kase yoğurt diş ve dişe bağlı hastalıklara yakalanmaz riskinizi azaltır.

5. Zararlı Bakterileri Etkisiz Hale Getirir

Zararlı Bakterileri Etkisiz Hale Getirir

Yoğurt bağırsak enfeksiyonuna neden olan zararlı bakterilerin dışarı atılmasına yardımcı olur.Genel anlamda sindirim sistemi için faydalı bir besin kaynağıdır. Yoğurdun sindirimi kolay olduğu için özellikle diyet yapanların akşam saatlerinde tüketmesi önerilir.

6. Çok Daha Rahat Uykular

Çok Daha Rahat Uykular

Tek yapmanız gereken bu gece bir kase yoğurt yiyip uyumak. Faydasını ilk günden hissedeceksiniz. Ama unutmadan hazır yoğurt kullanmıyoruz ! Ev yoğurdu şart

7. Cilde Olan Faydası

Cilde Olan Faydası

Yoğurdun cilt sağlığına bir çok faydası vardır. İçerdiği çok farklı ve zengin miktardaki bileşen ve besinler silt sağlığını korur ve cilt hücrelerinin yenilenmesine, onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca cilde meydana gelen çizgilerin ve tahrişlerin ortadan kalmasında etkili olabilir.

8. Bünyeyi Kuvvetlendirmek İçin Yoğurt

Bünyeyi Kuvvetlendirmek İçin Yoğurt

Özellikle geceleri yenen bir porsiyon yoğurt, önemli bir miktarda potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, çinko ve vitamin B5 içermektedir. Yoğurt ayrıca, kırmızı kan hücrelerini korur ve sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olan B12 içerir. Düzenli olarak yoğurt tüketimi bu besinlerin eksikliğinden kaynaklanan açığın ortaya çıkmasını engeller.

NOT : Bu maddeler Yoğurdun gün içerisinde yense bile oluşabilecek faydalarıdır. Yoğurdu geceleri yatmadan önce tüketmek ise faydalarını daha iyi, hızlı ve fazla hissetmemiz için önemlidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.