OFPOF

Yaşlanmayı Durduran "Avokado Mucizesi" Hakkında 8 Önemli Bilgi

-
2.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaşlanmayı Durduran "Avokado Mucizesi" Hakkında 8 Önemli Bilgi
0 izlenme
Ofpofer
-

Avokado içeriğinde bulunan 14 adet minarelle yaşlanmayı durdurur ve hücreleri yenileyerek daha genç bir cilt kazandırır. Nasıl mı? Öyleyse buyrun..

Avokado mineral ve vitamin açısından oldukça zengin bir meyvedir. Daha çok Meksika ve Orta amerika' da yetişen diğer adıyla "timsah armudu" olarak bilinen bu mucize meyvenin faydalarını yakından görmek ister misiniz? İşte bu mucize meyvenin faydaları ...

1. İçeriğinde bulunan Oleik asit sayesinde cildi nemli tutar.

İçeriğinde bulunan Oleik asit sayesinde cildi nemli tutar.

Avokado, cildi nemli ve yumuşak tutan oleik asit deposudur. Bu asitler cildin kurumasını ve kuruluğunu tetikleyen ve yaşlanmayı önleyen bir antioksidan olan glutatyon içerir. Tam bir gençlik iksiridir.

2. Kolesterol seviyesini dengeler.

Kolesterol seviyesini dengeler.

Düzenli ve gereken ölçülerde avokado tüketimi kolestrol seviyesini dengede tutar. İçeriğinde bulunan %30 oranında ihtiva eden doymamış yağ miktarı ile vücuttaki kolestrolün artmasını önler. Kandaki kötü kolesterolün düşmesini sağlar.

Kanı inceltme özelliği, aşırı tüketimde astımı tetikleyici nedenlerden dolayı günde 1 tane tüketilen avokadonun ciltten, saça ve hatta sağlık problemlerine kadar iyileştirici rolü bulunur.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.