OFPOF

Vücudunuzda Yaşandığında Çok Dikkatli Olunması Gereken 8 Semptom

-
7.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Vücudunuzda Yaşandığında Çok Dikkatli Olunması Gereken 8 Semptom
0 izlenme
Ofpofer
-

İlk yaşandığında önemsiz gibi gelen daha sonrasında başınıza bela olabilecek ve bu yüzden çok dikkatli olmanız gereken 8 semptom.

1. Baş ağrısı

Baş ağrısı

Vücudunuz başınızda rahatsızlık hissederseniz dinlenmeniz gerektiğini söyleyebilir. Çok fazla iş yükü genellikle başınız, boynunuz ve gözlerinizde orta şiddetli ağrılara neden olur.

2. Sindirim problemleri

Sindirim problemleri

Beyniniz uzun süre yoğun olarak çalışırsa sindirim sisteminiz en çok sıkıntıyı çeken taraf olur. 
Bu durumun en sık görülen sonucu dışkı sorunları ve midenin farklı bölgelerindeki ağrılarla bağlantılı irritabl bağırsak sendromudur.

3. Sık sık soğuk algınlığı

Sık sık soğuk algınlığı

Stres, kan dolaşımınızı hızlandırarak kalp atış hızınızı arttırır. Bununla birlikte artan kan basıncı bağışıklık sorunlarına neden olabilir, bu da sık sık soğuk algınlığına yakalanmamıza neden olur.

4. Tutarsız vücut ağırlığı

Tutarsız vücut ağırlığı

Şiddetli stres sıklıkla hızlı kilo alımına neden olur. Buna bağlı olarak kortizol hormonunun artması sebebiyle yakınlarınızdaki her şeyi yemeyi istersiniz. Yemeklerinizde basit karbonhidrat birikimi de fazla kilo yapar.

5. Karın ağrısı

Karın ağrısı

Zaten stres yaptığınızda sindirim sisteminizin zarar gördüğünü bahsetmiştik, bu nedenle mide bulantısı bu olayın belirtileri olabilir.

6. Yorgunluk

Yorgunluk

Eğilirseniz, kalkmanız çok zorlanırsınız ve sürekli uykuya dalmamak için uğraşırsınız. Sürekli yorgunluğun çok fazla iş yükünün bir işareti olduğunun farkında olun.

7. Göğüs ağrısı

Göğüs ağrısı

Stresin neden olduğu göğüs ağrılarının genellikle kalp ile hiçbir bağlantısı yoktur ve tamamen nörolojik kökenlidir. Göğsünüzde sıkça delici ağrı yaşarsanız, önce rahatlamayı deneyin.
Bununla birlikte, stresin aslında kalp yetmezliğine neden olabileceğini unutmayın, bu nedenle kalp rahatsızlıktan şüpheleniyorsanız doktorunuza danışın.

8. Cinsel aktivitede azalma

Cinsel aktivitede azalma

Beyin bir kişinin sevişme arzusunu kaybetmesi için, cinsel yolculuğun sorumlusu olan kimyasalları üretmeye son verebilir.
Siz veya eşiniz bu tür sorunları yaşarsa, iyi bir dinlenmenin işleri düzleştirdiğini unutmayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.