OFPOF

Vücudunuzda Oluştuğunda Dikkat Etmeniz Gereken 10 Uyarı

-
6.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Vücudunuzda Oluştuğunda Dikkat Etmeniz Gereken 10 Uyarı
0 izlenme
Ofpofer
-

Makinelerde olduğu insan vücudu da bazı sinyal ve uyarılar vererek bir sorunu ortaya çıkarabilir. İşte dikkat etmeniz gereken uyarılar.

1. Gözlerin altındaki koyu halkalar

Gözlerin altındaki koyu halkalar

Yeterince uykusuz olursanız, gözlerinizin altında koyu halkalar ortaya çıkabilir. Doktorlar, her gece 7-8 saatten az bir süre uyumanızı önerir. Bununla birlikte, bunlar anemi gibi tamamen farklı bir şeyin sonucu da olabilirler. Bu, vücudun yeterli sayıda kırmızı kan hücresi üretmediği ve bunun sonucunda gözlerin altındaki cildi koyu renkte kılmasına neden olabilir.

2. Renk değiştiren parmaklar

Renk değiştiren parmaklar

Parmaklarınızın sık sık renk değiştirdiğini fark ettiyseniz, bunun için ciddi bir neden olması gerektiğinin farkında olmalısınız. Bu, düşük sıcaklıkların kan damarlarında spazmlara yol açtığı ve parmaklarınızdaki cildin renginde değişikliğe neden olan bir durum olan Reynaud Sendromuna sahip olduğunuzun bir işaretidir.

3. Bulanık görme

Bulanık görme

Gözleriniz sık sık yoruluyorsa ve bazen insanları uzaktan tanıyamamaya başladıysanız, göz probleminiz olmaya başlamıştır. Bir göz doktorunu ziyaret etmelisin.

4. Göz önünde çıkan losyonlar

Göz önünde çıkan losyonlar

Bunlar nokta veya şerit şeklinde olabilir. Aniden ve sıklıkla parlak beyaz ışığın varlığında görünebilirler. Bir hafta boyunca onları görmeye devam ederseniz, bir optisyene danışın. Bu, kataraktların erken bir belirtisi olabilir veya vizyonunuzdaki diğer ciddi problemler olabilir.

5. Karın ağrıları

Karın ağrıları

Midenizde guruldama, bağırsakta işleyen süreçlerden kaynaklanır. Bu nadiren ortaya çıkarsa endişe etmeniz gereken bir şey yoktur. Ancak karnınızın düzenli olarak ses çıkardığını veya ağrının eşlik ettiğini fark ederseniz derhal bir doktora görünmelisiniz.

6. Soyulan ciltler

Soyulan ciltler

Cildi soymak vücudunuzun vitamin eksikliğinin bir göstergesidir. Dengeli bir diyet cildinizi hızlı bir şekilde normal durumuna döndürebilir. Soyulmaya bir kaşıntı eşlik ediyorsa, gecikmeden bir doktor görmeniz gerekir. Bir mantar enfeksiyonunuz olması mümkündür.

7. Kısmi koku alma kaybı

Kısmi koku alma kaybı

Yaşlandıkça koku duyunuzun keskinleşmesindeki azalma, sinir sistemine verilen hasarın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Ancak nispeten gençseniz ve koku duyunuzu kaybettiğinizi fark etmeye başladıysanız, hemen gidip bir doktor görmelisiniz. Ya güçlü bir soğuk algınlığı veya başka viral enfeksiyon sonucu olabilir.

8. Göz kapaklarını gidermek

Göz kapaklarını gidermek

Göz kapaklarının uzun süren seğirmesi, gözlerinizin aşırı çalıştığını gösterebilir. Bunun üstesinden gelmek için, soğuk suya batırılmış pamuklu bezlerle gözlerinizi yıkamanız gerekir. Bu işe yaramazsa ve seğirme devam ederse, nöropatologlardan yardım aramalısınız. Bunun sinir sisteminizde ciddi bir sorun olduğunun bir işareti olması muhtemel.

9. Kulak çınlaması

Kulak çınlaması

Kulak çınlaması, kulaklarınızda çınlama ya da ses duygusu. Birçok kişi sağlıklarını hiçbir şekilde tehdit etmediğine inanan bu sorunlara dikkat etmemeye çalışıyor. Ancak sürekli olarak çınlıyor olmanın büyük olasılıkla bir hastalıktan kaynaklandığı düşünülmektedir. Bununla birlikte, kulaklarınızda çınlama sesinin en yaygın nedeni belirli çalışma ortamlarında yüksek sesten kaynaklanan gürültüyür.

10. Omuz ekleminin çıkıklığı

Omuz ekleminin çıkıklığı

Bazı kişilerin omuz eklemleri gevşek gibi görünür ya da alışılmadık sayıda yönde hareket ettirilebilir. Bu kararsız bir omuz ekleminin göstergesidir, omuz kemiğinin topunun eklem yuvasından çıktığı bir durum. Bu bireylerin çok esnek bağlarla doğdukları veya bir spor yaralanması yüzünden olabileceği durum olabilir. Bununla birlikte, her iki durumda da, bu yaralanmalara ve yerinden oynamaya götürebilecek tehlikeli bir durumdur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.