OFPOF

Tuz Sabunu Kullanmak İçin 7 Neden

-
3.0b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tuz Sabunu Kullanmak İçin 7 Neden
636 izlenme
-

Tuz sabunu, kaya tuzundan yapılan ve içerisinde yaklaşık 80 mineral bulunan anti bakteriyel bir üründür. Bildiğimiz sabunlar gibi değildir, köpürmez.

Bilindiği gibi eski zamanlarda, bebekler tuzlu su ile yıkanır veya tuz içerisinde bir miktar tuz banyosu yaptırılırdı. Bu çocuk sağlığı açısından ne derece doğrudur bilinmez ama yetişkinler için tuz sabunu uygulaması ile hem bakterilere karşı etki sağlanmakta hemde tuz sabununun hammaddesi olan kaya tuzu içerisindeki minerallerden cildin faydalanması için etkili bir yöntem olabileceği açıktır.

1. Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

Sert ve pütürlü yapısı nedeniyle cildi çizebilir. Bu yüzden cilde uygularken bir miktar sabunu suda eritip vücuda uygulamak gerekmektedir. Özellikle yüze uygulandığı zaman bu kurala dikkat etmek gerekir.

2. Sivilceleri Kurutur

Sivilceleri Kurutur

 Yağlı cilde sahip olanlar; yüzlerini yıkadıktan sonra tuz sabunu ıslatarak direk ciltlerine sürebilirler. Bu sayede cildin fazla yağı gider ve sivilceler kurur.

3. Cilde Nem Kaynağı Sağlar.

Cilde Nem Kaynağı Sağlar.

Normal ve kuru cilde sahip olanlar; yüzlerini temizledikten sonra, tuz sabununu ıslak olarak elleriyle ovup ellerindeki tuzlu suyu ciltlerine hafifçe dokundurarak, cilde nem kaynağı sağlayabilirler.

4. Ter Kokusunu Engeller.

Ter Kokusunu Engeller.

 Koltuk altına ,ıslatarak hafifçe koltuk altına sürdüğünüz tuz sabunu ter kokusunu önler. Bakterileri öldürdüğü için o bölgede terlemeye bağlı koku giderilir.

5. Sedef, Mantar, Egzema ve Kepeklenmeyi Önler.

Sedef, Mantar, Egzema ve Kepeklenmeyi Önler.

6. Selüliti Azaltır.

Selüliti Azaltır.

Duş sırasında bir beze sararak selülitli bölgeyi ovabilirsiniz. Yoğun tuz suyu emeceği için düzenli kullanımda selülitlerinizde azalma olur.  

7. Sarımsak, Soğan gibi Gıdaların Elde Bıraktığı Kokuyu Giderir.

Sarımsak, Soğan gibi Gıdaların Elde Bıraktığı Kokuyu Giderir.

Kalan sabununuzu atmayın, bir kabın içinde suyla eritin. Üzerine bire iki oranında tam ölçü kaynamış soğumuş su ekleyin. Dolapta soğuk olarak tutun. Mümkünse bir spreye koyun ve hem yüzünüze hem de bedeninize isteğiniz zamanlarda uygulayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.