OFPOF

Ter Kokusuna Karşı Alınabilecek 7 Pratik Yöntem

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ter Kokusuna Karşı Alınabilecek 7 Pratik Yöntem
492 izlenme
Ofpofer
-

Yaz sıcaklarının gelmesiyle birlikte vücut ısımız artar ve buna bağlı olarak terleriz. Oluşabilecek kokuyu engellemenin basit yöntemleri işte burada!

1. Baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın

Baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın

Havalar ısınmaya başladıkça vücudumuzun ısısı ister istemez yaptığımız hareketlere bağlı olarak artmaktadır ve terleriz. Terlemeye bağlı oluşabilen kokuyu ise yediklerimiz çok etkilemektedir. Örneğin çemen içeren bir yiyecek yediğinizde burnunuza bunun kokusunun gelmesi çok normal bir durumdur. O yüzden mümkün olduğunca sıcak havalarda çok baharatlı yiyecekler yemekten uzak durabilirsiniz.

2. Vücudunuza nefes aldırın

Vücudunuza nefes aldırın

Naylon kumaşlar vücudunuzu sıkarak daha yoğun bir şekilde terlemenize yol açabilir. Özellikle çok sıcak olduğu zamanlarda pamuklu kumaşlar ve açık renkli kıyafetler tercih etmeniz hem vücudunuza nefes aldırır hem de terlemenizi azaltır. Dar kesim pantolonlardan uzak durmanız hem vücudunuzda şişmeyi engelleyecek hem de rahat bir dolaşım sisteminin varlığını sürdürmesine yardımcı olacaktır. 

3. Sirke

Sirke

Sirkenin kendisi kötü kokuyorken ter kokusunu nasıl engeller ki demeyin. PH derecesi yüksek olduğu için sirkeyi koltuk altınıza sürdüğünüz zaman oradaki bakterileri azaltarak koku oluşumunu engeller. Tabii ki banyodan sonra uygulanması gerekir. Bir pamuk yardımıyla ıslattığınız sirkeyi koltuk altına uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin sonra hazırsınız! Üzerine deodorant sıkılmaması tavsiye edilir. güzellik malzemelerinin satıldığı pratik sprey şişesinin içinede koyarak bir fıs şeklinde uygulayabilirsiniz. Jilet kullanılmış bölgeye uygularsanız tahriş olma olasılığınız yüksek olduğundan kullanmamanız tavsiye edilir. Aynı şekilde bir kabın içerisine eşit olacak şekilde beyaz sirke ve su karışımı elde ederek duş esnasında uygulayabilirsiniz.

4. Limon

Limon

Limonun da sirke gibi PH derecesi yüksek olduğundan bakteri oluşumunu engeller ve kokusunun sizi sirke kadar etkilemeyeceğinden dolayı daha çok tercih etmek isteyeceğiniz bir yöntem olabilir. Duş aldıktan sonra kullanın. Sirke gibi tıraş edilen bölgelerde hassiyet yaratma olasılığı daha düşüktür ama genede hassasiyet yarattığını fark ederseniz limon suyunu su ile karıştırıp uygulayın. 1 limonu ortadan ikiye bölün ve koltuk altına uygulayın.

5. En büyük silah; Karbonat

En büyük silah; Karbonat

Öyle bir madde düşünün ki hem içtiğinizde size iyi geliyor hem ev işlerinde hem yemeklerde hem de vücudumuza uyguladığımızda. Evet kendisi karbonat olur. Bir baharatlığın içine koyarak banyonuzda muhafaza edebilirsiniz. her duştan çıktıktan sonra ıslak koltuk altına çok az bir miktar uygulayın kesinlikle kokudan eser kalmıyor istediğiniz kadar terleseniz bile.

6. Egzersiz şart

Egzersiz şart

Bütün gün bilgisayar başında, trafikte ve en önemlisi insanlarla iletişim içinde oluyoruz. Doğal olarak gün içerisinde stres yükleniyoruz. Stres terlememizde büyük bir etkiye sahiptir. İçimizdeki negatif enerjiyi dışarı atabilmek ve stres seviyesini minimum düzeyde tutmak için spor yapmamız şart. Bunun için illa spor salonuna gitmemize gerek yok evde yapacağınız 15 dakikalık yoga bile sizin için yeterli!

7. Son olarak: Duş

Son olarak: Duş

İşten eve geldiniz ve hiç duş almak istemiyorsunuz ama ne yapın edin atın kendinizi duşa. Sabun veya şampuan kullanmadan 3-4 dakikanızı ılık su altında geçirmeye çalışın. Bu hem kan dolaşımınızı hızlandırır hem de elektronik aletlerden aldığımız ufak doz radyasyondan arınmanıza yardımcı olur. Ben kokmam diyorsanız bile dışarıdaki etkilerden arınmak hiç fena olmaz!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.