OFPOF

Sivilcelere En Etkili 10 Çözüm

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sivilcelere En Etkili 10 Çözüm
1.309 izlenme
Ofpofer
-

Ergenlik döneminde başlayıp neredeyse yetişkinlik dönemi boyunca devam eden sivilce çilesine en etkili 10 çözüm.

Sivilceler gerçekten sinir bozucudur. Hele bir de sivilceler gereğinden daha uzun bir süre yüzünüzde kalmaya devam ederse bu durumsa sivilceleri patlatmak gibi içgüdüsel ve istenmeyen sonuçlar doğuran bir eylemin kurbanı olabiliriz. Peki sivilceleri hızlı iyileştirmek ve geçirmek için evde yapılabilecek basit bir takım yöntemler yok mudur? Elbette sivilcelere doğal çözüm sağlayan ve hızla geçiren bir takım evde uygulanabilecek yöntemler var. İşte sizlere sivilce tedavisinde kulanabileceğiniz faydalı bir takım çözüm yolları:

1. Yüzünüze Buz Sürün

Yüzünüze Buz Sürün

Buz hızlı bir şekilde kızarıklığı, şişmeyi ve sivilce iltihabını azaltmak için kullanılabilinir.Etkilenen bölgede kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur ve cilt gözeneklerini sıkılaştırırken, cildinizde biriken kir ve yağdan da kurtulmanıza yardımcı olur.

2. Yüzünüzdeki Sivilceli Bölgelere Limon Sürün

Yüzünüzdeki Sivilceli Bölgelere Limon Sürün

Sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulmanın bir diğer yolu da C vitamini açısından zengin olan Limon suyu kullanımıdır. Limon suyu sivilcelerin daha hızlı kurumasına yardımcı olur.Koruyucu içeren hazır limon sularının yerine taze sıkılmış limon suyu kullandığınızdan emin olun.Temiz bir pamuklu çubuğu taze limon suyunun içerisine batırın ve gece yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine uygulayın.

3. Yüzünüzü Demlenmiş Çay İle Silin

Yüzünüzü Demlenmiş Çay İle Silin

Çay çiçeği yağı akne ve sivilcelerden kurtulmak için mükemmel bir yoldur. Bu cilt problemlerine neden olan bakterilerle mücadele etmeye yardımcı olabilecek anti bakteriyel bir özelliği bulunmaktadır.Ayrıca yatıştırıcı özelliği ile sivilcelerin kızarıklığını ve enfeksiyonunu azaltmaya da yardımcı olur. Aynı zamanda siyah noktaların da kolay bir şekilde kurumasına yardımcı olmaktadır.Yüzünüzü normal demlenmiş çay ile silsenizde faydasını göreceksiniz. Fakat bu yöntemi uyguladıkdan 15 dakka sonra yüzünüze nemlendirici krem sürünüz.

4. Sivilcelerinizin Üstüne Diş Macunu Sürün

Sivilcelerinizin Üstüne Diş Macunu Sürün

Her sabah dişlerinizi temizlemek için kullandığınız diş macunu da hızlı bir sivilce tedavisi için kullanılabilinmektedir.Buz küründen hemen sonra kullandığında çok etkili bir yöntemdir. Beyaz diş macunu kullanmanız gerekmektedir, jel diş macunlarını kullanmaktan kaçınmalısınız.

5. Yüzünüze Sıcak Buhar Uygulayın

Yüzünüze Sıcak Buhar Uygulayın

Buhar her zaman cildiniz ve sivilceleriniz için harikadır. Buhar gözeneklerinizi açacak ve cildinizin nefes almasına yardımcı olacaktır.Bu, gözeneklerinizde sıkışıp kalan ve enfeksiyona neden olan yağlar, kirler ve bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

6. Yüzünüze Sarımsak Sürün

Yüzünüze Sarımsak Sürün

Sarımsak sivilcelerin hızlı bir şekilde tedavisine yardımcı olan iyi bir virüs önleyici, mantar kıran, antiseptik ve antioksidandır. Sarımsak içerisindeki sülfür ayrıca sivilcelerin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır.

7. Sivilcelerinizin Üstüne Bal Sürün

Sivilcelerinizin Üstüne Bal Sürün

Bal iyileşme sürecini hızlandırabilen ve aynı zamanda enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilen doğal bir Antibiyotik kaynağıdır.

8. Yüzünüze Salatalık ve Salatalık Kabuğu Sürün

Yüzünüze Salatalık ve Salatalık Kabuğu Sürün

Salatalık A, C ve E gibi vitaminler ve potasyum açısından zengin bir kaynaktır. Ayrıca cilt üzerinde yatıştırıcı ve soğutucu bir etkiye de sahiptir.Ayrıca bir tane salatayı blenderden geçirerek bir yüz maskesi de yapabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 Dakika boyunca kurumasını bekleyin.

9. Yüzünüzü Lavanta Veya Kekik Suyu İle Temizleyin

Yüzünüzü Lavanta Veya Kekik Suyu İle Temizleyin

Yatmadan önce pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine lavanta veya kekik suyu sürerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

10. Yüzünüzü Elma Sirkesi İle Yıkayın

Yüzünüzü Elma Sirkesi İle Yıkayın

Elma sirkesini suyla karıştırıp her gün sivilcelerinizi bununla temizlerseniz kısa bir süre içinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Cildinize sirke sürdükten sonra güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz. Gece uygulanması daha uygundur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.