OFPOF

Sinsi Sinsi Sağlığınıza Zarar Veren 7 Kıyafet

-
8.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sinsi Sinsi Sağlığınıza Zarar Veren 7 Kıyafet
0 izlenme
Ofpofer
-

Moda olduğu için alıp daha sonra düzenli olarak giydiğinizde sizin sağlığınıza zarar verebilen 7 kıyafet.

1. Yüksek topuklu ayakkabı

Yüksek topuklu ayakkabı

Auburn Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, kadınların erkeklerden dört kat daha fazla ayak problemi olduğu sonucuna vardı. Eklem ağrısı, kalluslar, ayak bileği burkulmaları, osteoartrit ve sinir hasarı gibi birçok hastalığa kadınlar sahip. Nedeni ise kadınların aşırı yüksek topuklara sahip ayakkabılar giymesi. Topuklar ne kadar yükselirse ayak sağlığınız o kadar azalır.

2. Küpeler ve kolyeler

Küpeler ve kolyeler

Yapılan son araştırmalara göre, delinen kulakların % 20'sinde bakteri enfeksiyonu geliştiği gözlemlendi. Yanlış delinen veya kalitesiz malzemeler ile delinen kulaklara takılan küpelerde bakteri geliştiği gözlemlendi. Aynı durum kolyeler için de geçerli, kolyeler eğer ağır ise boyun ağrısına neden oluyor.

3. Kravat

Kravat

Elbiselerinden dolayı acı çekenler sadece kadınlar değildir. Cornell Üniversitesi'ndeki bir araştırmaya göre, erkeklerin% 67'si boyunlarından daha küçük gömlekler alıyor.
Sonuç olarak, küçük gömlekler ve sıkı bağ düğümleri kan dolaşımını azaltır, göz içi basıncını arttırır, baş ağrılarına neden olur, boyun hareketini sınırlar ve sırtın ve omuzlarındaki kas gerginliğini artırır.

4. Dar pantolon

Dar pantolon

Bacakları sıkarak giyilen moda haline gelmiş bu pantolonlar sağlığınıza ciddi zararlar vermektedir. Düzenli olarak giyilen dar pantolonlar bacaklardaki kan dolaşımını zayıflatır, damarlara zarar verir ve hatta sindirim sisteminizi zorlaştırır. Moda diye her sunulanı lütfen almayın!

5. Kötü takılmış sütyenler

Kötü takılmış sütyenler

Yanlış sütyen boyutu veya yanlış takılmış sütyen sırt, omuz ve omurga ağrısı gibi sayısız soruna neden olabilir.
Sütyen aldığınızda, mağazadan ayrılmadan önce denemelisiniz. Büyük göğüsleriniz varsa, ince kayışlarla yapılmış sütyen giymekten kaçının. Daha küçük bir göğsünüz varsa, metal tellerin cildinize zarar vermediğinden emin olun.

6. Parmak arası terlik

Parmak arası terlik

Plaj için önemli bir aksesuar olmasına rağmen, parmak arası terlikler düşündüğünüz kadar güvenli değildir. Aslında ayaklarınızı tehlikeye atıyorlar. Bu tip ayakkabı ayaklarınızda kolaylıkla enfekte olabilecek sıyrıklara neden olabilir.

7. Kalem etekleri

Kalem etekleri

Kalem etekler tıpkı dar pantolonlar gibi bacaklarınızı sıkar ve birbirine yaklaştırır. Bu nedenle denge kaybı yaşamanıza neden olurlar. Ayrıca sürekli giyildiğinde kas gerilmesi sorununu da yaşayabilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.