OFPOF

Seksin Vücudumuz İçin Oldukça Güzel Faydaları

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Seksin Vücudumuz İçin Oldukça Güzel Faydaları
860 izlenme
Ofpofer
-

Seks neredeyse tüm insanlar için keyif verici bir aktivite olarak kabul edilir. Hayatınızın uzun soluklu ve sağlıklı olması içinde vazgeçilmezdır.

Mutlu, uzun süreli ve sağlıklı bir beraberlik sürdürmek için çiftin seks hayatının düzenli ve yeterli olması gerekiyor. Cinsel hayatı düzenli ve yeterli olan kişiler sağlıklı yönlerinden önemli avantajlar elde ediyorlar. Ayrıca seks yapıldığı sırada salgılanan endorfin hormonuda vücudun rahatlamasını, kişilerin stresten arınmasını ve mutlu olmasını sağlıyor. 

1. Kadın sağlığını olumlu etkiliyor

Kadın sağlığını olumlu etkiliyor

Cinsel ilişki sadece zevk almak için gerekli değildir. Ayrıca vücut sağlığı içinde faydaları büyüktür. Seks, mutluluk hormonunun salgılanmasını destekler ve menopozuda belirli bir süre geçiktirir. Cinsel hayatı keyifli olan kadınların ayrıca diyabetten de uzak kalmalarını sağlar. Seks, kırışıklarla savaşta da çok etkilidir.
 

2. Seks bağışıklık sistemini güçlendirir

Seks bağışıklık sistemini güçlendirir

Bağışıklık sisteminin durumunun ruhsal durumumuzla ilgili olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Kendinizi ne kadar kötü hissederseniz o kadar çabuk hasta olma olasılığınız yükselir. Seks sırasında salgılanan serotonin bağışıklık sistemini güçlendirir. Mutluluk hormonu oksitosin ise özellikle göğüs kanserine karşı etkilidir.
 

3. Düzenli seks kalp krizini önler

Düzenli seks kalp krizini önler

20. yüzyılın en tehlikeli hastalıklarından olan kalp sorunları riski düzenli seks sayesinde 2 kat azalmaktadır. Çünkü seks, kan dolaşımını, kalp kaslarını ve vücut etkinliğini destekler. Ayrıca düzenli olarak egzersiz yapmakta östrojen ve testesteron seviyesini dengede tutacaktır. 


 

4. Kadınların gögüs sağlığı sekse bağlıdır

Kadınların gögüs sağlığı sekse bağlıdır

Uzmanlar, mastopati operasyonu geçirmiş kadınların çoğunun düzenli seks hayatı olmadığını vurguluyor. Özel hayatında sıkıntı yaşayan kadınların %89'unun göğüs iltihaplanmasının ilk aşamasında olduğu görülüyor. Rahim sağlığının korunmasında da seks önem arz ediyor. Ayrıca erkeklerdede prostat kanserine yakanlanma riskini önemli derecede azaltmaktadır.

 

5. Detoks, yatıştırıcı ve ağrı kesici özellikleri vardır

Detoks, yatıştırıcı ve ağrı kesici özellikleri vardır

Seks sayesinde ağrı kesicilerle vedalaşabilirsiniz. Adet sancıları da seks sayesinde azalmaktadır. Akşam üzeri gerçekleşen cinsel ilişki uyku ilaçlarını unutmanıza yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandırdığı için toksinlerin atılmasını da kolaylaştırır. Önemli derecede uyku düzeni sağlar. 

 

6. Kilo kaybetmeye yardımcı olur

Kilo kaybetmeye yardımcı olur

Beslenme uzmanları seks esanasında kalori yaktığımızı her fırsatta vurguluyor. Orgazm sırasında 112 kcal yakılıyor. Orgazm olamayıp taklit eden kişiler ise bu miktarın tam 5 katını yakıyor. Kilo problemlerinde önemli rol oynamaktadır.

7. Seks erkek sağlığınada çok faydalıdır

Seks erkek sağlığınada çok faydalıdır

12 yıl boyunca İngiliz bilim adamlarının takibe aldığı, yaşları 35-49 arasında değişen 1200 erkeğin sonuçlarına göre düzenli seks hayatı olanların kalp rahatsızlığı geçirme ihtimalinin 2 kat daha az olduğu belirlendi.  Seks yapanların ise yapmayanlara göre kalp hastalıklarında %45'lik oranda daha az olduğu ortaya çıkmıştır. 
 

8. Kemik yapısına yardımcıdır

Kemik yapısına yardımcıdır

Cinsel ilişki sırasında salgılanan testesteron hormonu kemiklerin güçlenmesini ve kuvvetlenmesine yardımcı olur.
 

9. Despresyonu önler

Despresyonu önler

DHEA olarak bilinen ve cinsel ilişki sırasında salgılanan androjen hormonu türevi, cinsel arzuyu arttırmasının yanı sıra yaşlanmayı önleyen, kemikleri güçlendiren ve depresyonu engelleyen bir hormondur. 
 

10. Tabi ki çoçuk yapmak

Tabi ki çoçuk yapmak

Tabi ki çoğu kişi için hayattaki en önemli amaçlardan biri olan işi yapmanızı sağlar yani bebek sahibi olmanızı sağlar. 
 

11. Koku duyunuzu geliştirir

Koku duyunuzu geliştirir

Orgazm sırasında salgılanan prolaktin hormonu sayesinde beyninizin koku alma merkezi uyarılır ve böylece düzenli seks sonrasında koku alma duyunuz gelişmiş olur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.