OFPOF

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermek İçin 7 Önemli İpucu

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermek İçin 7 Önemli İpucu
0 izlenme
Ofpofer
-

Eğer sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenin yollarını arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Etkili ve hızlı zayıflamamızda yardımcı olabileceklerini iddia eden uzmanlar tarafından yazılmış makalelerle ve paylaşımlarla sürekli olarak içiçeyiz. Bu paylaşımlarla ilgili en büyük problemlerden birisi; gerçekten iddialarını destekleyecek kesin kanıt sunmamalarıdır. Ne yazık ki, önerilerin çoğu potansiyel olarak tehlikelidir ve az para harcamak isterken sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Eğer sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenin yollarını arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz denenmiş ve kanıtlanmış tüyolar size hedeflerinize sağlıklı bir şekilde ulaşmanızda yardımcı olacak.

1. Bol su için.

Bol su için.

"Bunu zaten hepimiz biliyoruz" diye düşünmeye başlamadan önce, bugün en son ne zaman bir bardak su içtiğinizi hatırlamaya çalışın. Gün boyu yeterli su tüketiyor musunuz? Gerçek şu ki, birçoğumuz bol su içmenin önemini gözden kaçırıyoruz. Su içmenin sağlığımıza çok sayıda faydası olmakla birlikte aynı zamanda başarılı bir şekilde kilo vermemize de katkısı vardır. "Obesity" dergisi, uzun vadede yemeklerden 30 dakika önce su içmenin kilo kaybını %44 oranında arttırdığını gösteren bir araştırma sonucu yayınladı.

Araştırmada, bol su içmenin enerji alımını azalttığı ve obeziteyi engellemede büyük bir rol oynadığı ortaya koyuldu. Su içmek karnınızı doyurup daha az yemenizi sağlar ve bu da kilo vermekte harika bir yoldur. Gün içerisinde düzenli olarak su tükettiğinizden emin olun. Su içmeyi unutuyorsanız, yanınızda bir su şişesi taşımanız veya telefonunuza bunu size hatırlatması için bir uygulama yüklemeniz faydalı olabilir.

2. Yediğiniz yiyecekleri bir deftere kaydedin

Yediğiniz yiyecekleri bir deftere kaydedin

Çoğu insan için hızlı kilo kaybının önündeki en önemli engel aslında gün içinde ne kadar yediklerinin bilincinde olmamalarıdır. Bunun sebebi de yalnızca ana öğünlerde tükettiğimiz kalorileri hesaplarız; ancak diğer saatlerde tükettiğimiz abur cubur, kahve, hatta alkollü içecekler veya şeker yüklü meşrubatlar hesaplamada unutulur. Bütün bu tükettiklerimiz vücuda kilo kaybını engelleyen fazladan kaloriler olarak girmektedir.

Bir araştırmada, yiyecek günlüğü tutmanın şaşırtıcı bir şekilde kilo kaybını ikiye katladığı ortaya konuldu. Araştırmacılar insanların daha fazla yiyecek kaydettikçe daha çok kilo kaybettiklerini keşfetti. Ne yediklerini yazmak gibi basit bir eylem insanları daha az kalori tüketmeye teşvik ediyor. Beklemenize gerek yok, yiyecek günlüğünüze hemen bugün başlayın!

Sonuç olarak;

Zayıflamayla ilgili ipuçları ve tüyolar bulmak kolaydır. google'a anahtar kelimeleri yazarak binlerce sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat bu önerilerin büyük bir çoğunluğu doğru değildir veya etkisizdir. Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için ihtiyacınız olan şey yaşam tarzınızı bu yönde sürdürebilmekten geçer. Bu yazıda size hiç beklemeden hayatınıza uygulamanız gereken en önemli 7 tüyodan bahsettik, zayıflama çalışmalarınıza bugün başlamanız için hiçbir sebep yok.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.