OFPOF

Sağlıklı Cilde Sahip Olmak İçin 6 Altın Kural

-
779
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sağlıklı Cilde Sahip Olmak İçin 6 Altın Kural
1.749 izlenme
Ofpofer
-

Güneşten koruma ve kişisel temizlik de dâhil olmak üzere cilt bakımını iyi bir şekilde yapmanız cildinizin sağlıklı ve parlak olmasını sağlar.

Yoğun cilt bakımı yapmak için yeteri kadar zamanınız yok mu? Temel bilgiler ile bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. İyi bir cilt bakımı ve sağlıklı yaşam tarzı seçimleri doğal yaşlanmayı geciktirmenize ve çeşitli cilt problemlerini önlemenize yardımcı olabilir. Bu beş başlıca ipucuna göz atın.

 

1. Kendinizi güneşten koruyun

1. Kendinizi güneşten koruyun

Güneşten Korunmanın En İyi Yolları

Cildinize bakmanın en önemli yollarından biri güneşten korumaktır. Güneşe maruz kalmak bir ömür kırışıklıklara, yaşlanmaya ve diğer cilt problemlerine neden olabilir. Bunun yanı sıra cilt kanseri riskini de arttırır.

Güneş kremi kullanın. SPF'si en az 15 olan geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın. Güneş kremini cömertçe uygulayın ve her iki saatte bir tekrarlayın. Yüzüyor veya koşuyorsanız daha sık uygulayın.

Gölgede durun. Güneş ışınlarının en güçlü olduğu saat 10:00 ile 2:00 aralığındadır. Bu saatlerde güneşe maruz kalmamaya çalışın.

Koruyucu giysiler giyin. Cildinizi sıkı dokunmuş uzun kollu gömlekler, uzun pantolonlar ve geniş şapkalarla örtün. Ayrıca, kıyafetlere belli sayıda yıkama için ultraviyole koruma katmanı veren çamaşır yıkama katkılarını veya ultraviyole ışınları engellemek için özel olarak tasarlanmış özel güneş koruması giysilerini de göz önünde bulundurun.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.