OFPOF

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Mükemmel İpuçları

-
906
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Mükemmel İpuçları
2.460 izlenme
Ofpofer
-

Sağlıklı bir yaşam için size hayatınızda kolaylık sağlayacak birbirinden güzel ve ufak ipuçları işte burada...

Sağlıklı yaşam uzun ömür demektir, sağlıklı yaşadıkça rahat olursunuz. Rahat olunca huzurlu olursunuz. İşte bunlar hep bağlantılı değil mi ?

1. Yemek düzeni

Yemek düzeni

Yeni bir yaşam için, öncelikle yemek düzeninize dikkat edin. sağlık herşeydir. Yemek düzeniniz size uymuyorsa internette araştırmalar yapın değişikler yapıp ailenize göre uyarlayın, yemeğinize 2 tutam tuz atıyorsanız 1 tutam atın örneğin. Yağ ve tuzun her zaman azı karar fazlası zarardır.

2. İçecek

İçecek

İçeceklerinizi düzenleyin. Kahvaltıda mutlaka meyve suyu içmeyi ihmal etmeyin. Meyve suyu güne zinde başlamanızı sağlar. Fakat fabrika üretimi değil taze sıkılmış
için.

3. Ekmek Seçimi

Ekmek Seçimi

yemek öğünlerinizde abartmadan ekmek yiyebilirsiniz. Zevkinize kalan ekmek türünü tüketin ama önerilere göre kepekli ekmek ve beyaz ekmeği karışık olarak yiyiniz.

4. Maden suyu ve meyveli soda

Maden suyu ve meyveli soda

Meyveli soda tam olarak sıvı şeker olarak tanımlanabilir. Tekrardan fazla kaçırmadan içilebilir. Fazla içerseniz çeşitli mide enfeksiyonlarına kapılabilirsiniz.

5. Su

Su

Yatmadan önce ve kalktıktan sonra su içmenin size birçok faydası vardır. Su her zaman vücudumuza yararlıdır, biliyorsunuz ki vücudumuzun %70'i su.

6. Salata

Salata

Kızarmış iştah açıcılar yerine yemeğe bir salatayla başlamak sizin lif, mineral ve düşük kalori olarak pek çok açıdan kârda olmanızı sağlayacak.

7. Çorba

Çorba

Öğle yemeğini çabuk bir hazır çorbayla geçiştirmek mi istiyorsunuz? İşte ideal hızlı yemek

8. Elma & Armut

Elma & Armut
Orta boy bir paket cipste bulunan kalori miktarı yaklaşık 200. Bunun yerine elma ve armut gibi meyveler tüketerek hem vücudunuza iyilik etmiş hem de daha sağlıklı bir tercih etmiş olursunuz...

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.